Sisukord
Pärnu Postimees
Postimees

Asendushoolduse tugiteenuste pakkujate ring laienes

1 min lugemist
MTÜ Igale Lapsele Pere põhitegevus on vanemliku hoolitsuseta jäänud laste asendushoolduse kvaliteedi tõstmine. FOTO: MTÜ Igale Lapsele Pere

Sotsiaalkindlustusamet (SKA) sõlmis lepingu viie organisatsiooniga, mis edaspidi osutavad lapsendaja-, hooldus- ja eestkosteperedele tugiteenuseid kogu Eestis. Pärnumaa peredele hakkab tuge pakkuma MTÜ Igale Lapsele Pere.

SKA asendushoolduse valdkonna juhi Nadežda Leoski sõnutsi on pere, kes on võtnud kasvatada lapse, kes mingil põhjusel ei saa elada oma sünniperes, teinud suure ja elumuutva otsuse.

“Lapse kasvatamine pakub kindlasti palju rõõmu, kuid sellel teekonnal võib perel olla vaja tuge, et ennetada ja lahendada keerulisi olukordi,” rääkis Leosk.

Varem pakkus peredele tugiteenuseid kogu riigis vaid MTÜ Oma Pere. Praeguseks on koostööpartnerite ring laienenud viie ühenduse võrra.

Lääne piirkonnas ehk Pärnu-, Lääne-, Saare- ja Hiiumaal pakub lapsendaja-, hooldus- ja eestkosteperedele nii psühholoogilist nõustamist, supervisiooni, grupinõustamist kui mentorlust ja toetusrühmas osalemist MTÜ Igale Lapsele Pere. Tugiteenused on peredele tasuta ja kättesaadavad kodukoha lähedal.

“Tugiteenused pakuvad ühelt poolt võimalust jagada oma kogemusi teiste peredega ja teisalt saada professionaalset nõustamist,” selgitas Leosk.

Lisainfot asendushoolduse tugiteenuste kohta ja piirkondlike koordinaatorite kontaktandmed leiab SKA kodulehelt siin.

Piirkonnapõhised tugiteenused

  • Psühholoogiline nõustamine aitab lahendada lapse kasvatamise muresid ja annab professionaalset hingeabi.
  • Supervisioonis saab professionaalse nõustaja juhendamisel kogemusi analüüsida.
  • Mentorlus on kogemusnõustamine, mida pakub samasuguse kogemusega inimene: lapsendaja, eestkostja või hooldusvanem, kes ühtlasi on läbinud ettevalmistava koolituse.
  • Grupinõustamine  on ühekordne ja seda teeb valdkonna ekspert lühikoolituse, kovisiooni, supervisiooni või kogemuskohtumisena. Peale perede oodatakse osalema võrgustikutöötajaid: lastekaitsetöötajaid, pedagooge ja muid lapsega seotud inimesi.
  • Toetusgrupp on rühmatöö meetodil nõustamine ja kogemuste vahetamine.
  • Hooldus- või eestkosteperest ellu astuv noor võib saada endale tugiisiku, kes aitab tal motiveerides ja juhendades sujuvamalt iseseisvat elu alustada. Tugiisik võib olla professionaalne tugiisik, noore tuttav või eakaaslane.
Andmed: sotsiaalkindlustusamet.ee
Seotud lood
14.02.2020 17.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto