E, 5.06.2023

Galerii: raekojas tuletati meelde avangardiklassikut

Anu Jürisson
, kultuuritoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Arvi Tapveri klassikutest inspireeritud luulekogu “Klassikud ja kassikuld” esitlusega avati Pärnu linnagaleriis Eesti avangardiklassiku Andres Toltsi (1949–2014) 70. sünniaastapäeva tähistav mälestusnäitus, kus on eksponeeritud maalid hilisemast loomeperioodist, mis tähistavad kunstniku jõudmist ülimasse stiilipuhtasse minimalismi.
Arvi Tapveri klassikutest inspireeritud luulekogu “Klassikud ja kassikuld” esitlusega avati Pärnu linnagaleriis Eesti avangardiklassiku Andres Toltsi (1949–2014) 70. sünniaastapäeva tähistav mälestusnäitus, kus on eksponeeritud maalid hilisemast loomeperioodist, mis tähistavad kunstniku jõudmist ülimasse stiilipuhtasse minimalismi. Foto: Alar Raudoja / Pärnu linnagalerii

Koos Arvi Tapveri klassikutest inspireeritud luulekogu “Klassikud ja kassikuld” esitlusega avati eile õhtul Pärnu linnagaleriis raekojas Eesti avangardiklassiku Andres Toltsi (1949–2014) 70. sünniaastapäeva tähistav mälestusnäitus.

Seni pigem proosakirjanikuna esinenud Tapver jagab oma luulekogus maailma mõtteliselt kaheks: klassikuteks ja kassikullaks.

Toltsi näitusel on eksponeeritud maalid hilisemast loomeperioodist, mis tähistavad kunstniku jõudmist ülimasse stiilipuhtasse minimalismi. Argised objektid astuvad lõuenditel dialoogi kunstniku sisemaailmaga ja tulemus on puhas esteetika või täiuslik harmoonia, mida Tolts kogu oma loomeaastate vältel peatumata otsis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles