Olümpiaks valmistuvad sportlased said rahasüsti

Vändrast pärit Janek Õiglane on üks neist, kes Tokyo olümpiaks ettevalmistuseks saab lisaraha.

FOTO: Tairo Lutter

Eesti Olümpiakomitee (EOK) teatas täna, et programm "Team Estonia" eraldab Tokyo suveolümpiamängudel kõrgeid kohti püüdvatele sportlastele vajaduspõhist lisatoetust 200 000 euro väärtuses. Teiste seas toetatakse Pärnumaalt pärit sportlaste Janek Õiglase, Tanel Kangerti ja Rein Taaramäe tippvõistluseks ettevalmistust.

EOK presidendi Urmas Sõõrumaa sõnul annab "Team Estonia" hea võimaluse panustada meie sportlastesse. "Sportlased kõnnivad rajal, mille järgmine oluline vahepeatus on Tokyo olümpiamängud, ja meie ülesanne on neid sellel teekonnal igati toetada. EOK tagab rahalise toe ja tugiteenused ning loodame, et kogu Eesti rahvas elab neile tulihingeliselt kaasa ja sütitab neid veelgi oma energiaga," rääkis Sõõrumaa.

EOK spordidirektori Martti Raju jutu järgi on toetus vajaduspõhine. ""Team Estonia" põhimõte on sportlastele individuaalselt läheneda ja seda suurem on omakorda vajaduspõhine rahastus. Sportlased tegid EOK tippspordikomisjonile oma ettevalmistusplaanidest ülevaate ja põhjendasid, kuidas lisatoetus neid olümpiaks valmistumisel aitaks. Panustame nende sportlaste viimase poolaasta ettevalmistusse, kelles näeme potentsiaali saavutada Tokyo olümpiamängudel kõrge koht," sõnas ta.

"Team Estonia" vajaduspõhise lisatoetuse Tokyo suveolümpiaks valmistumisel saavad kergejõustiklased Johannes Erm, Magnus Kirt, Rasmus Mägi, Õiglane ja Maicel Uibo, maadlejad Epp Mäe ja Heiki Nabi, jalgratturid Taaramäe ja Kangert, tennisist Anett Kontaveit ning epeenaiskond.

Sportlased plaanivad lisatoetust kasutada näiteks treeninglaagrites osalemiseks, võistlusvarustuse ostuks, ettevalmistusperioodil elu-, treeningu- ja võistluspaiga vahel reisimiseks.

Vajaduspõhine lisatoetus läheb juurde olümpiamängude ettevalmistustoetustele, mida sportlased saavad seniste tulemuste alusel.

A-taseme sportlaste palgafond on 2500 eurot ja ettevalmistustoetus 2200 eurot kuus.

B-taseme sportlase igakuine palgafond moodustab 1600 eurot ja ettevalmistustoetus 1400 eurot.

C-taseme ettevalmistustoetus on 1000 eurot. Toetust saavad ka olümpiaettevalmistusprogrammi kuuluvate sportlaste treenerid.

Eesti tippspordi rahvusvahelise konkurentsivõime suurendamise nimel loodud "Team Estonia" kaudu täiendab EOK tipp- ja noorsportlaste ning treenerite toetussüsteemi.

Tagasi üles