Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
parnu

Järelkasv on kõva: pea poole Kosovosse sõitvatest U20 koondislastest moodustavad pärnakad

Palli tõstab sidemängija Richard Voogel. FOTO: Mailiis Ollino

Eesti noormeeste U20 võrkpallikoondis osaleb sel nädalal Kosovos Euroopa meistrivõistluste valikturniiri esimese ringis. Kohaliku peatreeneri Toomas Jasmini juhendatavas tiimis mängib viis pärnakat.

Pärnu spordikooli palluritest esindavad Maarjamaad Richard Voogel, Märt Tammearu, Allar Keskülla ja Kaur Erik Kais, veel kuulub koondisse Pärnu võrkpalliklubi liige Tony Tammiksaar. Peale kohalike sõidavad valikturniirile Rasmus Meius, Timo Ander Lõhmus, Markus Maila, Sander Palang, Marx Aru, Remo Torn ja Rauno Haidla. Jasminit abistavad Kosovos Raigo Tatrik, Raul Reiter ja Mihkel Sagar.

Eesti alagrupi vastased on Kosovo ja Šveits. Teises alagrupis mängivad Austria, Horvaatia ja Küpros. Aprilli lõpus ja mai alguses toimuvale teise ringi turniirile pääsevad mõlema alagrupi võitjad ja parim teise koha meeskond.

Jasmin ütles, et kindel siht on järgmisse ringi pääseda. “Väiksemat eesmärki ei saa seada. Vastaste kohta pole videopilti õnnestunud saada ja nende kohta pole palju infot. Seega tuleb keskenduda oma asjadele, ise hästi mängida ja edasipääs kindlustada,” rääkis peatreener.

Koondis tuli pallitrenniks kokku eile. Täna hommikul oli kavas jõutreening, õhtul ootab ees kontrollmatš TalTechiga.

Enamik koondise tuumikust on hooaja jooksul mänguaega saanud Credit24 meistriliigas.

Aga koondist kimbutab mõni muregi: diagonaalründaja Lõhmus oli vigastuse tõttu mõnda aega väljas ja pole eriti mängupraktikat saanud, teise diagonaalina on kaasas Kais, kes on Pärnu võrkpalliklubi ridades mängima pääsenud.

“Nurkades on olukord hea, Märt Tammearu, Tony Tammiksaar ja Rasmus Meius on meistriliigas küllalt mängida saanud, samuti põhisidemängija Richard Voogel. Tempomees Mattias Rahuoja jääb koju vigastust ravima, sellest osakonnast on kaasas Marx Aru, Remo Torn ja Sander Palang. Samuti kaks liberot Rauno Haidla ja Allar Keskülla,” rääkis peatreener koosseisust.

Tagasi üles
Back