Viis pärnakat kutsuti mänguks Soome tippsatsiga Eesti koondisse

Eesti naiste jalgpallikoondis. Arhiivifoto.

FOTO: Eesti Jalgpalli Liit

Viis Pärnu vutimängijat kutsuti Eesti naiste jalgpallikoondise kandidaatide kogunemisele, kus treeningute kõrval ootab ees kohtumine Soome tippklubiga Vantaa PK-35.

Pärnakatest kutsuti koondise treenigutele tegevuse lõpetanud jalgpalliklubi naiskonnast Berle Brant, Ketlin Saar, Saskia Sonnberg, Kairi Himanen ja Saku Sportingust Kaire Palmaru.

Koondis koguneb täna ja PK-35ga kohtutakse pühapäeval vutiliidu hallis.

„Meile on see hea võimalus saada treeningmäng tugeva Soome võistkonna vastu. Neil on suhteliselt noored mängijad ja mõni individuaalselt tugev jalgpallur. Võistkonnana meeldib neile kindlasti palli hoida ja omavahel palju sööta. Meile annab see kindlasti hea kogemuse, kuidas vastaste liine murda ja nende tugeva pressinguga toime tulla,” rääkis Eesti koondise peatreener Jarmo Matikainen.

Kuna tegemist ei ole ametlike FIFA mängupäevadega, ei liitu koondisega mitu välismaal mängivat jalgpallurit.

PK-35 Vantaa on üle-eelmise aasta Soome meister, kes möödunud hooaja eel langes litsentsiprobleemide tõttu esiliigasse. Soome esiliiga võideti aga kindlalt, tõustes uueks hooajaks tagasi kõrgseltskonda.

Märtsis tuleb naiste koondisel kaks maavõistlust võõrsil: 6. märtsil minnakse vastamisi Walesi ja 9. märtsil Fääri saartega. EM-valiksari jätkub koondisele 10. aprillil, kui külla sõidetakse Sloveeniale.

Tagasi üles