Saada vihje

Läti ansambel liidab laval Rammsteini ja Beethoveni

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Pärnu kontserdimaja laval loovad kahe Saksa legendi vahele ajasilla viis Läti muu­sikut: Valters Pūce, Dainis Tenis, Antons Trocjuks, Hamidreza Rahbaralam ja Artūrs Jermaks.
Pärnu kontserdimaja laval loovad kahe Saksa legendi vahele ajasilla viis Läti muu­sikut: Valters Pūce, Dainis Tenis, Antons Trocjuks, Hamidreza Rahbaralam ja Artūrs Jermaks. Foto: Jānis Deinats

Mis on ühist Beethoveni ja Rammsteini muusikal? Neid ühendab Läti ansambel Dagamba. Ansambli kontserdikava “#LudwigVanRammstein” põhineb Saksa muusika tuntuimate ja vastuolulisemate esindajate – helilooja Ludwig van Beethoveni ja rokk­ansambli Rammstein loomingul.

Sellisel kontserdil saab Beethoveni muusikast rokkmuusika, Ramm­steini viisid aga omandavad akadeemilise kõla. Ühendades eri muusikažanre ja ajastuid, lammutab Läti ansambel nendevahelisi piire.

“Näiliselt üksteisest niivõrd kauged, eri sajandite muusikud, samal ajal on neis nii palju sarnast: sama riik, keel ja muusika, mis üllatab ja lõhub stereotüüpe,” selgitab ansambli liider Valters Pūce. “Äärmiselt huvitav on vahetada rolle: Beethoven hakkab kõlama klassikalise rokina, Rammstein kehastub akadeemilise sümfoonia orkestriks.”

Kommentaarid
Tagasi üles