Pärnumaa lahtised boolinguvõistlused meelitasid kohale Eesti tipud

Pärnumaa tänavusteks bowlingumeistriteks krooniti pärnakas Moonika Tamson ja tartlane Carl Kinnunen.

FOTO: Erakogu

Pärnus Perona Bowlingus korraldatud Pärnumaa lahtised meistrivõistlused meelitasid kohale enamiku Eesti boolingutippudest ja püstitasid viimaste aastate osalusrekordi.

Kaasa lõi 54 meest ja 25 naist. Noorim võistleja oli kaheksa-aastane, vanim 67.

Võistluse eelvoorus selgitati välja 12 paremat meest, kes jätkasid vahevoorus. Selles staadiumis selgitati välja viie sarjaga kuus finalisti. Naiste eelvoorust pääses finaali samuti kuus paremat.

Õliskeem oli sel aastal pigem keeruline: 44 jalga pikkust ja 20 milliliitrit õli andsid kokku suhteliselt rasked olud. Ühe sarja tugevast tulemusest ei piisanud võiduks ja finaalis tuli paremust tõestada viie sarja jooksul.

Meeste kolmikvõit läks Tartusse Forseliuse bowling’u-klubisse. Võitis Carl Kinnunen Ülari Leesi ja Vallo Leesi ees. Neile järgnes parima pärnakana Rasmus Parts Perona Bowlingust. Kui meeste finaalis oli esikolmiku üleolek ilmne, siis naiste finaalis jätkus põnevust viimase sarja viimase ruuduni. Võidu jättis koju pärnakas Moonika Tamson Hobbybowlingust. Talle järgnesid Ülle Ristimägi Rakvere Bowlingust ja Kairika Kluust Forseliusest.

Pärnumaalaste arvestuses järgnesid meeste konkurentsis Partsile Toomas Talviste ja Hardi Dreier, noormeestest oli parim Joosep Talviste ja seenioridest Jaanus Jaanimägi.

Naistest tuli pärnumaalastest teiseks Ülle Kangur, kes võitis seenioride seas, ja kolmandaks Piret Uibu. Neidudest oli edukaim Rebeka Aaviste.

Tagasi üles
Back