Sisukord
Arvamus
Postimees

Toomas Alatalu: Venemaale uus nägu 9. mai võidupühaks

3 min lugemist
Venemaa peaminister Mihhail Mišustin (vasakul) ja julgeolekunõukogu aseesimeheks vangerdatud endine peaminister Dmitri Medvedev. FOTO: sputnik

Suurriigi peaministri isiku teadasaamine ehk sünd kolm tundi pärast eelkäija tagasiastumist raputas nii Venemaad kui muud maailma. Reageerimata jätta polnud võimalik, ent kui mujal tipnes tarkus Vladimir Putinile 2024. aastaks iraaniliku või kasahhiliku tuleviku ennustamisega (olgugi tegu oma euroopalikkust rõhutava riigi ja liidriga), siis Venemaal võeti toimunut-lubatavat 2020. aasta võtmes. Mis saab homme? Elame, näeme. Loeb ikka see, mis ­kohe käes. Nii on rõhutatudki, et peaminister Mihhail Mišustin on moskvalane (sündinud küll Moskva oblastis, ema poolt armeenia verd).

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Oluline muutus, sest Venemaal on ikkagi kaks pealinna, kaks õu- ja ametnikkonda, kes on rivaalitsenud tsaariajast peale ja kus võitja au on 2004. aastast kuulunud selgelt piiterlastele. Eelmine Moskvat esindanud peaminister (2000–2004) oli Mihhail Kasjanov, veel Boriss Jeltsini rahandusministriks ja julgeolekunõukogu liikmeks edutatud mees, kes suutis ära klaarida nõukogude- ja osa tsaariaegseid võlgu Pariisi ja Londoni klubile, mis hakkas tunnustama Venemaa parketikõlblikkust veel sajandivahetusel.

21.01.2020 23.01.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto