Vollemehed teenisid põnevusmängus saarlastelt punkti

Võrkpallis tänavu Eesti meistrit ei selgunud.
Võrkpallis tänavu Eesti meistrit ei selgunud. Foto: Lilli Tölp

Pärnu võrkpalliklubi meeskond andis Eesti-Läti ühisliigas liidrikohal asuvale Saaremaa tiimile kõva lahingu ja teenis ülemerekonkurendi vastu sel hooajal esimese punkti.

Esimeses geimis jäid pärnakad tagaajaja ossa, ent näitasid lõpupunktide mängimisel paremat mängu ja teenisid 28:26 võidu.

Teises geimis jätkasid Pärnu mehed heas hoos, saades kirja 25:21 võidu.

Kolmandas geimis oli suvepealinlaste hoog aga ühtäkki kadunud ja Saaremaa meeskond võitis kindlalt 25:13.

Neljandaski geimis olid paremad saarlased, viies mängu 25:21 võiduga viiendasse geimi.

Otsustavas geimis jagus punkt-punkti heitlust pärnakate 10:9 eduseisuni. Seejärel õnnestus mäng paremini saarlastel, kes teenisid 15:12 võidu.

Pärnu meeskonna suurim skooritegija oli Kristaps Platacs 19 punktiga (+9). Taavet Leppik tõi 18 (+7), Andrei Gvozdev 15 silma (+12).

Võitjate kasuks tõid võrdselt 18 punkti Keith Pupart (+12) ja Daniel Maciel (+4).

Kui servi vastuvõtul said paremini hakkama pärnakad (69 vs. 54 protsenti) ja rünnakuefektiivsus oli veidi parem külalistel (40 vs. 43 protsenti), siis silmapaistev erinevus ilmnes blokipunktidel: Pärnu meeskond teenis sulustamisega 12 punkti, saarlased aga koguni 24. Ässpallingute arvestuses olid pärnakad paremad 4:3.

Pärnu meeskond teenis 2:3 kaotusega tabelisse punkti ja kokku on neid suvepealinlastel nüüd 27. Saarlased hoiavad 44 punktiga liidrikohta.

Pärnu meeskonna järgmine mäng on 1. veebruaril, kui võõrustatakse Jelgava Biolarsi.