Tehke järele! Pärnakas valiti juba teisel spordialal Eesti aasta parimaks

Eno-Gerrit Link
, veebilehe toimetaja
Copy
Eesti parima ultrajooksja hääletusel teenis naiste arvestuses ülekaaluka esikoha Raeküla kooli arendusjuht ja õpetaja Marjaliisa Umb, kes Sillamäe ultramaratonil läbis ööpäevaga ligemale 180 kilomeetrit.
Eesti parima ultrajooksja hääletusel teenis naiste arvestuses ülekaaluka esikoha Raeküla kooli arendusjuht ja õpetaja Marjaliisa Umb, kes Sillamäe ultramaratonil läbis ööpäevaga ligemale 180 kilomeetrit. Foto: Elise Saarna

Eesti parima ultrajooksja hääletusel teenis naiste arvestuses ülekaaluka esikoha Pärnu Raeküla kooli arendusjuht ja õpetaja Marjaliisa Umb, kel eelmisest aastast on ette näidata ka ORC-klassi avamerejahtide maailmameistri tiitel Sugar 3 meeskonnaga.

Umb paistis silma mullu septembris Sillamäe ultrajooksul, kus 24 tunniga pidi läbima võimalikult pika vahemaa. See tuli tal hästi välja: 178,8 kilomeetrit ehk distants, mis lahutab Pärnut ja Tartut, andis naiste seas esi- ja üldarvestuses kolmanda koha.

Umbi jutu järgi jookseb ta tavaliselt umbes 50 kilomeetrit nädalas, enne ultravõistlust oli aga kilometraaž tunduvalt suurem.

Umb on osalenud teistelgi ultrajooksudel ja rogainidel ehk pika kontrollajaga võistkondlikel valikorienteerumistel.

Aasta parimate ultrajooksjate valimisel said kandidaate pakkuda valdkonnaga seotud inimesed, samuti kaasati parima valiku tegemisse jooksjaid.

Konkursil pürgis parima tiitlile viis nais- ja viis meesjooksjat ning mõlema arvestuse parim kogus üle 80 protsenti häältest. Eesti parima ultrajooksja valikul anti üle 1000 hääle.

Peale Umbi kandideerisid aasta parima valimisel Inger Polding, Liina Kesamaa, Siiri Pilt ja Raili Rüütel.

Meestest nimetati aasta ultrajooksjaks Cris Poll.

Umb teenis aasta avamerepurjetamise maailmameistritiitli võitmise eest aasta võistkonna tiitli Pärnumaa parima sportlase galal ja Eesti jahtklubide liidu aasta parimate valimisel.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles