Pärnus sündis uus motoklubi

Almaca klubi esinumber Alex Vetkin pani Sõmerpalus oma paremuse veenva ülekaaluga maksma.

FOTO: Rauno Kais

Kodulinna tehnikasportlased eesotsas Sven Vetkiniga lõid lähipäevil klubi nimega Almaca Motosport.

„Meie tähtsaim eesmärk on noorte ja perspektiivikate võidusõitjate koolitamine,“ rääkis Vetkin. „Me ei aja taga kvantiteeti, põhirõhk on kvaliteedi tõstmine. Et saaks keskenduda personaalselt igale sõitjale, hoiame esialgu klubi liikmete arvu kümne piires. Klubi prioriteedid on supermoto ja jäärada, samuti harrastame motokrossi ja ringrajasõitu. Pärnu poistest kuuluvad praegu klubisse Alex Vetkin, Mathias Vetkin, Caspar Vetkin, Kristjan-Erich Luhaäär ja Karl Takk.

Pühapäeval kihutasid Eesti ja lähinaabrite motosportlased Sõmerpalus Adrenalin Arenal sarivõistluse Baltic Masters Cup teisel etapil. Pärnakatest oli edukaim Alex Vetkin, kes klassis MX DE võitis kindlalt mõlemad sõidud. Teiseks tuli Egert Karask Kagu motoklubist ja kolmas oli soomlane Oskar Selenius. Vetkini klubikaaslastest said Karl Takk neljanda ja Eerik Madisson üheksanda koha. Aron Annerviek (Pärnu MK) lõpetas võistluse 11. kohaga.

Klassis MX BC hõivasid pjedestaali põhjanaabrid: esimese auhinna teenis Pekka Nissinen, teiseks tuli Eero Madisson ja kolmandaks Tihemetsa klubi värvides sõitev Leevi Jalonen. Ken Robert Kõpp (Tihemetsa MK) oli kuues.

MX A konkurentsis oli kiireim lätlane Matiss Karro ja MX Minis Juss Maidla (Kagu MK). Õrnema soo motosportlaste esimese auhinna viis Hanna Reinola Soome, Pärnumaa parimana sai Tihemetsa piiga Lisanne Lensment seitsmenda koha.

Baltic Mastersi karikasarja viimane etapp sõidetakse Sõmerpalus 1. märtsil.

Tagasi üles
Back