Kohus mõistis joomakaaslase tapnud mehe türmi

Lauri Habakuk
, Pärnu Postimehe tegevtoimetaja
Copy
Pärnu maakohus.
Pärnu maakohus. Foto: Urmas Luik

Kohtualune väitis, et komistas ja kukkus noa kannatanu keresse, kuid kohtunik ega rahvakohtunikud ei uskunud teda.

Pärnu maakohus mõistis täna 39aastase Vladimiri tapmises süüdi ja määras talle kaheksa aastat vangistust. Karistusaja algust loeb kohus mullu 7. juunist. Päevast, millest alates istus mees eelvangistuses.

Politsei sai öösel vastu 7. juunit teate, et Pärnus Mai tänava maja korteris võib olla toime pandud raske kuritegu. Politseinikud leidsid korterist raskesti vigastatud 35aastase mehe. Meedikud viisid kannatanu haiglasse, kuid tema vigastus oli sedavõrd raske, et nende pingutusest hoolimata ta suri.

Lääne ringkonnaprokuratuuri süüdistuse kohaselt tekkis joomakaaslastel tüli, mille käigus toona 38aastane ägestunud Vladimir haaras noa ja virutas sellega sookaaslasele. Nuga tabas ohvri elutähtsaid organeid. 

Kohtualune ei tunnistanud end tapmises süüdi. Tema arvates oli tegemist on õnnetusega. Kui kohtus väitis süüdistatav, et komistas ja kukkus noa kannatanu kerre, siis eeluurimisel edastatud versiooni kohaselt tahtis ta parasjagu söögipoolist lõigata, keeras end ja samal ajal tõusis selja tagant püsti kannatanu, kes sai noa tõttu viga.

Kohus, võttes arvesse kannatanu vigastuse asukohta, ei pidanud kumbagi Vladimiri teooriat usutavaks ega tõendatuks.

Kohtunik ja rahvakohtunikud leidsid, et tegemist oli tahtliku löögiga. Ekspertiis tegi muu hulgas kindlaks, et torke- ja lõikehaava sügavus oli pea terve kööginoa kogutera pikkus, ligemale 15 sentimeetrit.

Kohus mõistis süüdimõistetult välja kannatanu 2102eurose hagi. Peale selle peab Vladimir kinni maksma 5446 euro ja 13 sendi eest tehtud menetluskulud.

Pärast kohtuotsuse kuulutamist andis süüdimõistetu allkirja, et ei soovi kasutada õigust otsus edasi kaevata.

Kohtuotsus ei ole veel jõustunud.

2015. aastal tunnistas Pärnu maakohus Vladimiri süüdi lähisuhtevägivallas. Toonast kuritegu toime panneski oli mees purjus.

2004. aastal määras kohus Vladimirile varguste eest kuu vangistust, liitis sellele varasema tingimisi mõistetud karistuse kandmata osa ning saatis ta neljaks aastaks ja kuuks Murru vanglasse. Umbes aasta enne karistusaja lõppu vabastas kohus ta tingimisi enne tähtaega. Kokkuleppe järgi lubas Vladimir toona katseaja jooksul muu hulgas mitte tarvitada alkoholi ega narkootikume, mitte suhelda kriminaalkorras karistatud inimestega ja läbida ravikuuri narkoloogi abiga.

Kriminaalhooldusametnik leidis toona, et Vladimiri riskitegurid ja uue kuriteo toimepaneku tõenäosus on seotud kriminaalse taustaga inimestega suhtluse, töökoha puudumise, sellest tulenevate majanduslike probleemide ja sotsiaalsete oskuste piiratusega.

Tagasi üles