Sisukord
Uudised
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Galerii: koolinoored avaldasid linnaelu kohta julgelt arvamust

4 min lugemist
“Ei ole lollid, vaid lennukad ideed. On kaks olulist asja: käige oma mõtted välja ja rääkige teistega, et nad annaksid tagasisidet,” julgustas noori linnapea Romek Kosenkranius. FOTO: Mailiis Ollino

Suvel tuiskab siin liiv. Talvel pole lund. Bussijaamas konutavad noored, Rüütli tänaval jalutavad turistid. Ebamäärasel aadressil asub kolledž. Kinos ja teatris on käidud. Korduvalt. Huvi­tegevust pakutakse: aga mida ja kus? Tööandja mind ei usalda: nii koristan põrandaid ja pesen nõusid, kuigi olen võimeline rohkemaks. Ma põrun kitsehüppes, ent triumfeerin võrkpallis. Avaldan arvamust, kuid mind ei võeta kuulda.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Tegelikult leidub Pärnus palju head. Noortel jagub kiitust. Kui anda neile mikrofon, haaravad nad aga sellest kinni ega pelga rääkida murekohtadest: teemadest, mis ei pruugi meeldida koolile, linnaisadele ega tööandjale. Vanemad inimesed ütlevad: “Rääkige!” Võimalus rääkida olevat pool võitu. Kas noore sõna maksab?

Eile pärastlõunal kohtusid Estonia spaa konverentsisaalis linna põhikoolide, gümnaasiumide, kolledži ja kutsehariduskeskuse ligemale 120 õpilast, osaledes Pärnu ühisgümnaasiumi õpilas­esinduse korraldatud arvamusfestivalil “Ühisfest. Pärnu – noorte inimeste linn”.

Vanematelt noortele

Ürituse juhatas sisse asjatundjate diskussioon, kus Pärnu kui noorte linna küsimuses avaldasid arvamust linnapea Romek Kosen­kranius, abilinnapea Varje Tipp, Estonia SPA Hotelsi juhataja Andrus Aljas, Pärnumaa arendus­keskuse juhataja Erik Reinhold, kultuurikorraldaja Karoliine Aus ja ühisgümnaasiumi direktor ­Anneli Rabbi.

Kõnelejad toonitasid, et tähtsaim on julgus võtta sõna ja näha oma tegudes väärtust. Vastasel juhul läheb kehvasti nii endal kui linnal. Nagu märkis päeva juhtinud kirjanik Sass Henno: kui noorel läheb hästi, saab sellest kasu Pärnu. Ja kui linnal hakkab seeläbi paremini minema, jõuab hea nooreni tagasi.

21.02.2020 23.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto