Sisukord
Pärnu Postimees
Paberleht

Hiigelkassid käituvad nagu koerad

3 min lugemist
  • "Nad pole üldse agressiivsed. Olen korra näinud ­endast väljas Veyronit: siis, kui rebane oli akna taga," kinnitab omanik.
  • Maailma suurim Meini kass on 120 sentimeetrit pikk, Reiu külas elav Veyron aga 101sentimeetrine.
  • "Tean Saaremaal kassi, kes ajab rebasekutsikaid taga ja murrab rästikuid, Valgas aga sellist, kes toob laudast välja hiigelsuuri rotte," toob kassikasvataja näiteid.
Ehkki Meini kass Veyron laseb perenaisel end pidevalt sülle võtta, pole pea üheksakilost volaskit käes hoida sugugi kerge. FOTO: Urmas Luik

Õrnaks hiiglaseks, veelembeseks, seltsivaks ja lapsesõbralikuks loomaks ja heaks kütiks passib nimetada mõnd suurt jahikoera, kuid niisama hästi käivad need märksõnad Maine Cooni ehk Meini kassi tõu kohta, mille esindaja mängis “Harry Potteri” filmisarjas härra Filchi lemmiklooma.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See tõug üha kogub Eestis populaarsust. Meini kassid on lausa nii levinud, et hea õnne korral võib Häädemeeste vallas Reiu ­küla mõnes metsatukas siidise ja tiheda kasuka ning suure koonuga ilveslikke neljajalgseid silmata, aga mitte ilmaski omapäi: ikka traksides, rihma otsas ja omanik Liisa Klemmeri valvsa pilgu all. Koduõuel käivad tema kassid rihmata uudistamas, aga neid ikkagi jälgitakse pidevalt. Muuseas, nad tulevad alati kutsumise ­peale tuppa tagasi. Täpselt ­nagu koerad.

30.01.2020 01.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto