Kajakas selgitas parimad füüsikatundjad

Merle Rallmann
, veebitoimetaja
Pärnumaa 11. klassi õppuritest saavutas füüsikavõistlusel kõrgeima koha Andres Alumets, olles riigis 29. Foto: Erakogu

Selgusid Tallinna tehnikaülikooli kooliõpilaste keskuse korraldatud üleriigilise füüsikavõistluse Kajakas tulemused, Pärnumaa koolide õpilasi mahtus esi-100sse tosina jagu.

Kajakal leidus küsimusi nii koolifüüsikast kui igapäevaelu valdkondadest. Ülesannete lahendamise ja tubli tulemuse eeldus oli hea intuitsiooni ja olukordade piltlik ettekujutamisvõime.

Ühes vanuserühmas toimunud mõõduvõtmisel tuli 100 minuti jooksul lahendada kuus kuni kümme ülesannet. Kokku asus võistlustulle 300 õppurit kõikjalt riigist.

Pärnumaa parima tulemuse, 26. koha saavutas Tuuli Leuke Koidula gümnaasiumi 10. klassist, 29. koha vääriliselt esines Andres Alumets sama kooli 11. klassist ja 50. koha saavutas Margus Põldvee Pärnu ühisgümnaasiumi 11. klassist.

Pärnumaa koolide parimad klasside arvestuses (sulgudes koht võistluse üldarvestuses):

• 7. klass: Andri Hall (81.), Pärnu Sütevaka humanitaargümnaasium, õp Erkki Tempel;
  • 8. klass: Jan Silver Leis (66.), Pärnu Kuninga tänava põhikool, õp Elmu Mägi;
  • 9. klass: Rasmus Pertel (78.), Pärnu Kuninga tänava põhikool, õp Elmu Mägi;
  • 10. klass: Tuuli Leuke (26.), Pärnu Koidula gümnaasium, õp Elmu Mägi;
  • 11. klass: Andres Laumets (29.), Pärnu Koidula gümnaasium, õp Elmu Mägi;
  • 12. klass: Liisbeth Pahk (100.), Pärnu ühisgümnaasium, õp Meeri Rebane.
Andmed: ttu.ee
Pärnu Koidula gümnaasiumis ja Kuninga tänava põhikoolis füüsikat andva Elmu Mägi õpilasi mahtus riigi esi-100sse kuus. Foto: Urmas Luik