Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Andrus Kärpuk: Tasuta bussisõitja tarkuseterad

2 min lugemist
Mõistlik on bussi sisenemisel oma ühistranspordikaart registreerida, valideerida või piiksutada kui vahele jäämisel korrakaitseteenistuse bussis selgitusi anda. FOTO: Urmas Luik

Pärnumaa ühistranspordikeskus saab järjest rohkem teateid ­bussides tasuta sõiduõiguse ­vale kasutamise kohta. Eriti puudutab see õpilasi. Et tasuta sõitjad ei saeks oksa, mille peal nad istuvad, kordame reeglid üle. Järgnev ei puuduta neid sõitjaid, kellele on ühistranspordiseaduse 34. paragrahvi alusel antud tasuta sõit (koolieelikud, puudega kuni 16aastased, sügava puude ja raske nägemispuudega inimesed).

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Esimene reegel on, et sõiduõiguse kasutamiseks peavad kõik sõitjad igal bussi sisenemisel oma bussikaardi valideerima. See kehtib samuti tasuta sõitjate kohta. Inimene võib küll vastata prii sõidu tingimustele, kuid selle õiguse kasutamiseks tuleb oma sõit alati registreerida, valideerida, piiksutada. Kuidas keegi on harjunud seda nimetama.

Näitena võib tuua võrdluse sünnipäevalapsega, kes on saanud kingiks raamatupoe kinkekaardi. Kuigi tal on õigus saada tasuta raamat, ei tohi ta poeriiulilt võetud teosega niisama minema jalutada. See oleks vargus. Tasuta raamatu saamiseks tuleb kinkekaart kassas registreerida.

18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto