P, 28.05.2023

Video ja galerii: koerapäästja, kes turgutab nii hingelt kui kehalt katkisi kutsasid

Facebook Twitter
Comments
Irmeli Grönberg võtab oma tiiva alla koeri idapiiri tagantki. Kõik kutsad väärivad, et nende elu eest võideldaks.
Irmeli Grönberg võtab oma tiiva alla koeri idapiiri tagantki. Kõik kutsad väärivad, et nende elu eest võideldaks. Foto: Mailiis Ollino

Irmeli Grönberg on tulihingeline koerapäästja. Kilingi-Nõmmes umb­tänava lõpus armsas ­pereelamus elab ühes tema ja teismelise pojaga kamp koeri. Enamik neist päästetud surmasuust.

Kunagine tallinlanna kolis Kilingi-Nõmme kolm ja pool aastat tagasi, olemata sellest väikelinnast midagi kuulnud. Otsis kodu, mis asuks kohas, kus oma koerakarjaga saaks rahus toimetada ümberkaudseid häirimata.

Irmeli loodud MTÜ Aita Mind Koju pakub kodu hüljatud ja invaliidkoertele. Viimasena mainitute elupäevad lõpetab tihti surmasüst. Kuid Irmeli arvates väärivad kõik kutsad, et nende elu eest võideldaks ja neile armastav kodu pakutaks. Needki, kellel jalad purud, kuid hing pulbitseb elulustist.

Loomapäästja ei piirdu kodumaa hädas loomadega. Suurem osa tema hoolealustest on toodud idapiiri tagant. Kõik sai alguse Facebooki postitusest tagurpidi põlveliigestega Shadist, kelle kurb saatus Irmelile korda läks ja kelle ta enda tiiva alla võttis.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles