Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

Poolakad riisusid MMil koore

Poola jääpurjetaja Lukasz Zakrzewski (P 155) krooniti Rootsis maailmameistriks. Eesti jääpurjetamise liit FOTO: Eesti jääpurjetamise liit

DN-klassi jääpurjetamise maailmameistrivõistlused Rootsis Orsasjöni järvel piirdusid kahe päevaga, kuna eile ja täna otsustas ilmataat tuulepoistele puhkuse anda ja regati võitja kuulutati välja nelja sõidu tulemuste põhjal. Taas tõestasid poolakad, et nad on nii kvantiteedis kui kvaliteedis maailma parimad.

Pjedestaali kõrgeima astme hõivas esimest korda maailma kulla võitnud Lukasz Zakrzewski, hõbe riputati kõigi aegade edukaima DN-piloodi, 12kordse maailmameistri Karol Jablonski kaela ja pronksi pälvis asjatundjatele üllatusena noor venelane Anton Didenko.

Väärib tähelepanu, et esikümnesse mahtusid kuue poolaka kõrvale vaid üks venelane, lätlane, eestlane ja jänki. Eesti parimana kaks sõitu kolmandana lõpetanud ja regati kokkuvõttes kuuendaks tulnud pärnakas Rasmus Maalinn oli seda meelt, et miinimumprogramm sai täidetud.

„Lootsin väga, et saaks kas või ühe sõidu veel kirja, aga tuleb leppida sellega, mis on,“ ütles neljakordne juunioride maailmameister, 20aastane Maalinn. „Homme on uus päev ja Euroopa meistrivõistlusi alustame kõik nullist. Kindlasti peab omajagu õnne olema, aga ma lohutan ennast sellega, et õnn kipub tugevaid rohkem soosima kui nõrku.“

Ülejäänud eestlastest sai Argo Vooremaa 13., Mihkel Kosk 16., Vaiko Vooremaa 21., Joonas Kiisler 23., Eigo Helimets 52., Melvin Aasav 72., Peeter Järvelaid 114. ja Toivo Aardemaa 126. koha.

MMil seilas 143 sportlast ja esindatud oli 17 riiki.

Tagasi üles
Back