Sisukord
Kultuur
Postimees

Rääma folklooripidu ühendab põlvkondi

1 min lugemist
Teemapäeva sisustavad eri ansamblid, tantsurühmad ja külateatrid.  FOTO: Urmas Luik

Homne Rääma folklooripidu Pärnu Nooruse majas on juba 24. aastat järjest toimuv rahvapidu Pärnu linnas. Viiendat aastat esinevad folklooripäeval lasteaia- ja koolilapsed.

“Koos eri põlvkondadega esivanemate traditsioone õppides ja meelde tuletades tekib soe ja kodune tunne. Loodame, et iga-aastase pärimuspeoga nakatame rohkem noori, paneme neid huvituma ja vaimustuma pärimuskultuurist,” lausus rahvapeo korraldaja, Pärnu aianduse ja mesinduse seltsi juhataja ja projektijuht Terje Ojaste.

Ojaste tundis rõõmu selle üle, et üritus on kasvanud järjest suuremaks ja esinejaid astub sel aastal üles väga palju: igale maitsele midagi.

Teemapäeva sisustavad rahvapilliansambel Tõmba-Jüri, viiuliansambel Spelmanslag, folklooriansambel Rannalised, seeniortantsurühm Räämakad, Männipargi lasteaia Männioravate rühm, folklooriseltsid Mesilane ja Kunglarahvas, naistantsurühm Naised Allikalt, Ukulele Ukerdajad, August Rapp ja sõbrad, Häädemeeste harrastusteater, Seljametsa külateater, Alari Janson kitarril ja Hanila mänguseltsi rahvatantsijad.

Tavaks on kujunenud, et üritus päädib simmaniga, tänavu vihutakse tantsu Hanila mänguseltsi pillilugude saatel. Ühtlasi saavad peo lõpus musitseerida kõik pillimehed ühiselt.

Üks ehe folklooripäev päädib alati simmaniga. FOTO: Urmas Luik
Seotud lood
18.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto