Sisukord
Pärnu Postimees
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Ühe valla vastuseisu kiuste läks uue varjupaiga ehituse pall veerema

3 min lugemist
Pärnu loomade varjupaik koosneb praegu mitmest putkast. FOTO: Mailiis Ollino

Pärnu linn ja neli valda kinnitasid soovi ühisprojektina rajada praeguse Pärnu loomade varjupaiga alale uus ja nüüdisaegne. Vaid Häädemeeste vallavolikogu ei soovi ettevõtmisele praegustel tingimustel panna õlga alla.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Projekti vedava Pärnumaa omavalitsuste liidu (POL) juhi Erik Reinholdi sõnutsi pole põhjust kahelda, et uus varjupaik ühe valla eriarvamusest hoolimata tõenäoliselt järgmiseks aastaks valmis ehitatakse.

“POLi üldkogu kinnitas 2020. aasta eelarve, kus on sees loomade varjupaiga rajamise arvutuslik summa – ligikaudu 560 000 eurot,” märkis Reinhold. Ehituse tegelik hind selgub, kui ehitushanke pakkumused on avatud. Reinholdi jutu järgi on pall nüüd Pärnu linnavalitsuse väravas.

Nagu teatas varjupaiga ehitust koordineeriv Pärnu linnavalitsuse projektijuht Alo Tomson, on projekteerimishange plaanis välja kuulutada tuleval nädalal. Selle tulemused selguvad kevadel. Kuigi ühe osalise loobumise tõttu teiste osalustasu suureneb, on Tomsongi veendunud, et varjupaiga ehitus ei jää sellepärast seisma.

Häädemeeste valla osalus olnuks umbes 42 000 eurot. Vallavolikogu esimees Andrus Soopalu selgitas, et volikogu otsustas uue varjupaiga ehitusel mitte osaleda, kuna selle ärimudel on ebaselge ja hind liiga kõrge.

21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto