Sisukord
Sport
Postimees

Galerii: liidu sõudemeister ja tema eakad kaaslased tõsteti lae alla

3 min lugemist
Ehitusjärgus Rääma sõudebaas. FOTO: Lilli Tölp

Kui laupäeva varahommikul kohale jõuan, sumiseb Pärnu sõudeklubi uues ellingus Räämal ootusärevalt: mitme põlvkonna sõudjad, teiste seas omaaegsed kuulsused Jüri Jaanson, Tiit Helmja, Rein Põlluste ja Peeter Sonntak on kogunenud talgutele, et äratada elule aastaid tolmukorra all pikutanud „vanakesed“. Ehk vinnata pool sajandit truult sõudjaid teeninud, nüüd kasutuseta akadeemilised nelja- ja kaheksapaadid suveks valmiva spordihoone lae alla kõigile imetleda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

See omamoodi sarikapidu annab märku, et Rääma sõudebaasi ajakohastamise protsess käib täistuuridel. Peale sõudjate teenindamise loodavad sõudeentusiastid kujundada rajatisest Pärnu suurima linnajao avaliku spordikeskuse.

Enne kui kolimisbrigaad umbes 100meetrisele paadikandmisretkele suundub, vajab kunagise klubijuhi Arvo Looritsa vast lakitud kaheksane seadistamist: liikuvad osad nagu jalatoed ja siinidel pingid tuleb turvaliselt fikseerida. „Kõik tahavad ju Puujumalat oma käega puudutada. See on liidu noortemeistriks tulnud paat, aasta oli siis vist 1973,“ meenutab klubi noortetreener Rita Maier. „Lepiku Tiia, Hirsiku Mare ja teised, kes kunagi meistriks tulid …“

18.02.2020 20.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto