Sisukord
Arvamus
Postimees

Rea Raus: Kestlikust arengust, armastusega

4 min lugemist
Hea metsanduse koja ja era­konna Eestimaa Rohelised liige ja pedagoog Rea Raus arutleb, miks ja kas peaks metsa teemadel kõneldes tunded vaka all hoidma. FOTO: Urmas Luik

Metsateadlasi ja kogukondi on viimasel ajal süüdistatud tundelisuses. Olgem ratsionaalsed, jätkem tunded kõrvale! See üleskutse kõlab alatasa nii raadio- kui tele-eetris, samuti mujal ajakirjanduses. Millest selline hirm tunnete ees? Ehk võiksime neid senisest hoopis julgemalt tunnistada?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eestis on viimastel aastatel üha teravamaks muutunud metsadebatt. Argumenteeritud artikleid on meedias avaldatud hulgi. Kõigil tundub arvudes õigus olevat. Ometi jõutakse järeldustes vastupidiste seisukohtadeni sõltuvalt sellest, kes on arvud valinud ja kes on nende tõlgendaja. Tahan seda veelahet analüüsida just tunnete kontekstis: mis on arvude tõlgendaja sees? Sest ilmselt on paljud meist tähele pannud, et üks arv võib saada väga erineva värvingu.

Praegune majanduslik-ökoloogiline-sotsiaalne kriis, mida maailmas näeme, on eelkõige väärtuste ja moraali kriis. Seda on väitnud teadlased ja mõtlejad nii Eestist kui kaugemalt. Seetõttu on aeg rääkida majanduses ja teaduses peale arvude märksa rohkem eesmärkidest, huvidest ja … tunnetest, mis panevad meid toetuma ühtedele või teistele faktidele.

15.02.2020 19.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto