T, 7.02.2023

Galerii: Sindi lasteaed tähistas riigi aastapäeva paraadiga

Pärnu Postimees
Galerii: Sindi lasteaed tähistas riigi aastapäeva paraadiga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Kodumaa 102. aastapäeva tähistav tunnine miniparaad toimus eile Sindi lasteaia hoovis ja lähiümbruses.

Esmalt tervitas lasteaiaperet Tori vallavanem Lauri Luur, kellele väga meeldib, et meie esiisad ja -emad olid toona nii julged ning otsustasid Eestisse tunginud vaenuvägedele vastu sõdida ja sellega kaitsta 1918. aasta 24. veebruaril väljakuulutatud riigi püsimist. “Nüüd on meil võimalik elada päris oma riigis,” lausus ta.

Tervitusele järgnes pea paarikümneminutine jalutuskäik lasteaia kvartalis. Kõige ees sõitsid ohutust tagavad politseiautod. Kolonni ees lehvisid peale suure sinimustvalge lipu Tori, Sindi ja lasteaia omagi. Nende järel sammusid kolme- kuni seitsmeaastased mudilased, lasteaia töötajad ja lapsevanemadki. Kohal oli Kaitseliidu Pärnumaa maleva esindus.

Rongkäiku ilmestasid Sindi tuletõrje seltsile kuuluv paakauto ja Kaitseliidu Pärnumaa maleva väike veok. Rivi keskel astus muusikaõpetaja Ülle Ots, süles heliseade, kust kõlasid tuntud marsilaulud.

Sõimerühmad lehvitasid mööduvatele kolonnidele Kooli tänava aia taga seistes. Jalutuskäigu lõppedes koguneti lasteaia lipuplatsile. Seal lauldi hümni ja kuulati tervitusi. Häid sõnu ütlesid näiteks lasteaia direktor Kairi Rinaldo, hoolekogu esimees Mehis Mets.

Märksõnad
Tagasi üles