Margo Orupõld: Vägivaldses suhtes naine ootab abi naabrilt, sõbralt ja arstilt

Pärnu naiste tugikeskuse juht Margo Orupõld küsib: kui perearst teab lähisuhtevägivallast ja sellest, et peres kasvavad lapsed, kellele aga füüsiliselt viga ei tehtud, ei pea ka politseid teavitama? FOTO: Madis Veltman

Lähisuhtevägivald on eriline vägivalla liik, mis ei paista välja, kuid on meie ümber olemas ja kahjuks paljudele väga lähedal: iga teine vägivallakuri­tegu Eestis on perevägivallakuri­tegu.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Politsei on juba aastaid pidanud prioriteediks pöörata tähelepanu just lähisuhtevägivalla kuritegudele. Pärnu politseinike tegevus on siin kindlasti eeskujuks paljudele teistele piirkondadele.

Neljapäevases Pärnu Postimehes ilmunud intervjuus ütles Pärnu politseijaoskonna juht Üllar Kütt, et kui vägivallakuritegude arv on väikeses languses, siis lähisuhtevägivalla kuritegude hulk on aastate jooksul püsinud muutumatu. 2019. aastal registreeriti Eestis 4119 perevägivallakuritegu, mida võrreldes 2018. aastaga on 14 protsenti enam. Perevägivalla tõttu hukkus 2019. aastal Eestis viis inimest, nähtub justiitsministeeriumi kogutud kriminaalstatistikast.

22.02.2020 27.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto