Galerii: Tammsaare lasteaia vastlatrallil aeti pahad mõtted tänavale

, Tammsaare lasteaia õpetaja
Copy

Vastlapäev on laste seas alati olnud lumes lustimise päev, paraku mängis ilmataat tänavu vingerpussi ja kaotas talve. Et vastlatrall lumepuuduse tõttu pidamata ei jääks, meisterdas iga rühm endale koomilise igiliikuri. 

Kogu mudilaspere oli elevil, sest õues algas liikurite demonstratsioon-rongkäik, kus lapsed said õpetajatele ergutushüüetega kaasa elada. Valmistatud meisterdused olid taaskasutatud või looduslikust materjalist ja nägid välja  omapärased ja naljakad.

Kui paraad oli vaadatud, algasid vastlamängud. Mudilased said liulaskmise asemel teha varese kraaksuga hüppeid. Kätt ja jõudu prooviti suure palli veeretamisega ümber maja. Kaetud silmi oli lastel põnev detailidest vastlapõrsaid kokku panna. Kõige naljakam oli laste meelest see, kui õpetajad olid võistlusjoonel ja pidid liikuritega kiiresti finišisse jõudma. Rahvakommete kohaselt meisterdati lastega kada, mille sisse põimiti halvad ütlused, pahad mõtted. Seejärel aeti kada kepiga lasteaia territooriumilt välja. Teda saatis laste lärm, et pahad asjad ei julgeks tagasi tulla.

Vastlahommik oli tulvil lusti ja naeru ning pärast said lapsed veel põhjalikumalt uudistada õpetajate tehtud leiutisi. Üheskoos leiti, et lumepuudus ei takista vastlapäeva tähistamist.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles