Lapsed sõidavad heategevusfondi toel Eesti Laulu peaproovile

Tänu taarapunktides annetusnupu vajutamisele saab 1500 last külastada Eesti Laulu peaproovi. 

FOTO: Peeter Kümmel

Heategevusfondi “Aitan lapsi” ja Eesti Laulu koostööna saab kõikjalt Eestist 1500 last võimaluse homme Tallinna sõita, et tasuta vaadata muusikaürituse peaproovi. 

“Tegemist on juba ilusaks traditsiooniks kujuneva heategevusprojektiga, kus kevaditi panevad heategevusfond “Aitan lapsi”, Eesti rahvusringhääling ja Saku Suurhall õlad kokku ning võimaldavad lastel parimale kodumaisele levimuusikale otse saalis kaasa elada,” ütles fondi “Aitan lapsi” juhatuse liige Eve Männik.

Koostöö tulemusena saavad kontserdile minna koolilapsed ja nende saatjad igast Eesti nurgast. Nii külastab peaproovi 100 pärnumaalastki.

“Saalis valitseb peaproovi ajal täpselt sama elav ja kaasahaarav õhustik kui õhtusel finaalkontserdil. Seega usun, et iga laps saab kätte hea emotsiooni, mida mäletab veel kaua,” ütles Eesti Laulu peaprodutsent Tomi Rahula.

Männiku sõnade järgi saab mastaapne heategevusprojekt teoks ainult tänu Eesti inimestele, kes aina rohkem taarat tagastavad, vajutavad automaadil annetusnuppu ja panustavad sellesse, et lastel ja noortel oleks võimalik kogeda häid emotsioone nii teatri, kunsti, kirjanduse, muusika kui ka spordi kaudu.

“Eelmisel aastal annetasid Eesti inimesed tagastatud taara rahast kõigi aegade rekordsumma, tänu millele saame sel aastal taas muusikahuvilisi lapsi ja noori Tallinna kontserdile viia,” rääkis Männik. “Suur aitäh kõigile, kes lastele mõtlevad ja annetusnuppu vajutavad.”

367 taaraautomaadile paigutatud nupu abil kogus heategevusfond “Aitan lapsi” eelmisel aastal üle 161 000 euro. Kogu annetatu läheb Eestis elavatele lastele teatri, kunsti, muusika ja kirjandusega seotud elamuste pakkumiseks.

Tagasi üles