Sisukord
Arvamus
Postimees
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Intervjuu: Mitu last läks Virtsus sel aastal esimesse klassi?

5 min lugemist
Uuringufirma Cumulus Consulting OÜ konsultant Mihkel Laan rõhutab, et nende analüüs ei ütle, mis on ­õige, mis vale, vaid toob välja haridus­võrgu ­plussid ja miinused. FOTO: Mihkel Maripuu

Kolmes Pärnumaa omavalitsuses rahvastikku, finantsseisu ja haridusvõrku analüüsinud 13aastase kogemusega uuringu- ja konsultatsioonifirma Cumulus Consulting juhatuse liige ja konsultant Mihkel Laan nimetab haridust omavalitsuste võtmeteemaks kahel põhjusel: sinna kulub palju raha, teisalt on haridus meie tulevik, mida tuleb kujundada mõtestatult.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kas teile ei tundu maapiirkondade olukord nagu kahe teraga mõõk: kooli kadudes ei kipu inimesed, eriti lastega pered maale kolima?

Mingil kujul võib see oluline valikukriteerium olla küll. Reaalsus on aga see, et enamik Eesti maapiirkondi, needki, kus koolid ja lasteaiad olemas on, kaotab inimesi. Kas suudetakse pakkuda head haridust, kui asutusi on palju, lapsi vähe, peale selle kasin finantsvõimekus? Lääneranna valla tulevik võiks olla paar väga head haridusasutust, kus on nüüdisaegne ja atraktiivne keskkond, tugispetsialistid ja konkurentsivõimelise palgaga motiveeritud õpetajad.

04.03.2020 06.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto