Tänavanoorsootöötajate siht pole punte laiali lüüa

Pärnu noorte vabaajakeskuse noorsootöötaja Triin Mäger, Audru noorsootöötaja Margit Vellend ja Pärnu noorte vabaajakeskuse juhataja Annely Reile leidsid, et noortega tänaval suhtlemisse on vaja panustada, kuid muutust ei maksa oodata päevapealt. FOTO: Urmas Luik

Seni on tänaval tegutsevad noorsootöötajad noortele Pärnus lähenenud kaubanduskeskustes, bussijaamas ja Jaansoni raja ääres. Ilmade soojenedes kavatsevad nad väljas enamgi käia, sest nooredki liiguvad õues. Kindlasti soovivad nad minna Paikusele, Raekülla, Audrusse, et saada ülevaade nendestki piirkondadest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Pärnu noorsootöötajad teevad mobiilset noorsootööd (MoNo) kahel korral nädalas, enamasti teisipäeviti ja reedeti. Peale selle on Pärnus noorte vabaajakeskus avatud tänavu aasta algusest seitsmel päeval nädalas.

Pärnus on mobiilset noorsootööd rakendatud mullusest. Kui kevadel käidi pigem olukorda välja selgitamas, on sügisest alates noortega suheldud. Kogemusi jagasid pärnakatele Tallinna ja Tartu noorsootöötajad, kellel MoNo praktikat juba aastaid.

04.03.2020 06.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto