Romek Kosenkranius: Absurdsest avaldusest ja koalitsioonipartneri lammutamistööst

Mingem edasi Raba–Pargi silla projektiga, et saaksime järgmisel aastal alustada kolmanda silla ehitusega, kutsub üles linnapea Romek Kosenkranius. FOTO: Pärnu linnavalitsus

Volikogule esitatud umbusaldusavalduses pannakse mulle süüks, et ma olevat vastu kahe ringkonna moodustamisele 2021. aasta valimistel. No kuulge, avalduse esitajad, mõtlesite seda tõsiselt?

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teie seas on ju vähemalt üks jurist, kes peaks teadma, et kohaliku omavalitsuse korralduse ­seaduse 22. paragrahvi 1. lõike 13. punkti alusel on valimisringkondade moodustamine voli­kogu ainupädevuses. Umbusalduse avaldamise asemel võtke end kokku ja otsustage hääletamisega volikogus ära, mitu ringkonda te järgmistel valimistel tahate!

Pole vahet, mitut ringkonda pean õigeks mina linnapeana ja mu isiklik arvamus võibki erineda volikogu omast. Omavalitsuste ühinemisläbirääkimiste juhina pean õigeks tugevat ja ühtset omavalitsust, sealhulgas valimiste korraldamist ühes ringkonnas, ­nagu seda tehti näiteks Põhja-­Pärnumaa või Tori vallas.

05.03.2020 07.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto