"Aktuaalne Pärnumaal": riigikogu võib mõjutada võimuvõitlust Pärnus

Pärnu linnavolikogu istung. Päevakorras linnapea Romek Kosenkraniuse umbusaldamine. Pärnu linnavolikogu saal

FOTO: Lilli Tölp

Tre Raadio ja Pärnu Postimehe iga reedeses ühissaates “Aktuaalne Pärnumaal” oli saatejuht Regina Jaaksoni külaliseks ajakirjanik Tõnu Kann ja kuna jututeemaks oli valitud hoogustunud võimuvõitlus Pärnu linnavolikogus ja -valitsuses, oli saatesse kutsutud poliitikavaatlejana Kalev Vilgats.

Saates võrreldi päevapoliitka kõrval vana ja uut koalitsioonilepet ning saateosalised olid üsna üksmeelsed, et elu läheb edasi vana rada, sest murrangulisi muutusi lepete poliitistes ülesannetes ei ole. Tõsi, lepe on saanud retooriliselt uue kuju, kuid sisulisi uusi lubadusi või vanadest lahtiütlemist on kahte lepingut võrreldes vähevõitu.

Uue kindlasõnalise lubadusena on kirjas Kesklinna silla hooldusremont juba käesoleval aastal ja esmase investeerimise kohustus, et valmistada ette kolmanda silla ehitus.

Isamaa ja Reformierakonna umbusaldusavaldus linnapea Romek Kosenkraniusele kukkus volikogus neljapäeval napilt läbi, kuna üllatusesineja, Isamaaliidu abilinnapea Meelis Kukk, kallutas vaekausi uue võimuliidu kasuks.

Intriig linnavolikogus aga jätkub, sest nagu Vilgats selgitas, hakkab vastne koalitsioon volikogus 11. märtsil umbusaldust avaldama Pärnu linnavolikogu esimehele Andres Metsojale.

Õnnetuseks langeb 11. märts päevale, mil riigikogus hääletatakse pensionireformi poolt või vastu ja iga isamaaliitlase hääl on seal oluline. Metsoja on aga parlamendis just Isamaa esindaja.

Nii et, Pärnu poliitiline segadik teisipäeval võib ootamatult mõjutada Eesti suurt poliitikat, sest oleks arusaamatu, kui linnavolikogu avaldab umbusaldust oma esimehele tagaselja. Metsoja peaks aga olema riigikogu istungil. Lähipäevad näitavad, kuidas sellest olukorrast välja tullakse.

Tagasi üles