Superkross jätkus põneva võidukihutamisega ringrajal

BMWd taltsutav Andres Ringo kihutas tagaveoliste autode finaalis finišisse esimese ja rahvakrossis teisena. Foto: Pille Russi

Pärnumaa tehnikaspordiklubi Erki Sport superkrossihooaja teisel etapil kihutas auto24ringil ligemale poolsada autosportlast Eestist ja Lätist Sekk Autokaupade karikatele ja selgitasid paremuse üheksas arvestuses.

Rahvakrossi finaalsõidus tuiskas esimesena finišisse Margus Suigusaar (Opel Astra), teise auhinna teenis Andres Ringo (BMW 320) ja kolmandaks tuli Kevin Allik (Ford Escort). Esikveoliste autode finaalis pani Läti neiu Marta Starka (Ford Puma) end veenva ülekaaluga maksma, teisena lõpetas Siim Ots (Volkswagen III) ja kolmanda pjedestaaliastme hõivas esimest korda superkrossil startinud lõunanaaber Reinis Trups (MG ZR).

Vabaklassis võidutses Mart Tikkerbär (Mitsubishi Lancer EVO 10), teiseks tuli Marko Muru (Honda Civic Tyre R) ja kolmas oli Aivo Ojala (Honda Civic).

Tagaveoliste autode konkurentsis kihutas pjedestaali kõrgeimale astmele kahes klassi võistelnud Andres Ringo, võitjale järgnesid Vjatšeslav Serov (Ford Sierra RS Cosworth) ja Kris Hahn (BMW 318).

Noorteklassis teenis esimese auhinna Maiko Tamm (VAZ 2105), Volgade võidu võttis Kristjan Sooper (GAZ 24) ja Lada-klassis oli parim lätlane Italo Alsins (VAZ 2107). Krosskardisõitjate Eesti meistrisarja teise etapi võitis Karl Martin Miliste, teiseks tuli vanameister Peep Langeproon ja kolmandaks Margus Miliste.

Pika võistluspäeva viimases vaatuses, seitse ringi kestnud superfinaalis kihutas esimesena üle lõpujoone viimasest reast startinud Marta Starka, kannul Margus Suigusaar ja Einar Heljand (Opel Astra).

“Võidusõit auto24ringi 1,2 kilomeetri pikkusel põhjaringil pakkus nii sõitjatele kui arvukale publikule erakordselt palju põnevust,” ütles superkrossi sarja peakorraldaja, Erki Spordi president Eiki Eriste. “Igas klassis nägime tuliseid heitlusi pjedestaalikohtade nimel, sõitjad andsid ikka täiega ja masinatest võeti välja viimane. Vahva oli vaadata, kuidas Läti piiga Marta lausa kahes finaalis esimesena finišisse kihutas. Rõõmu teeb, et Pärnu piiga Elis Jõelaid on iga sõiduga kiiremaks muutunud.”