Järelvaadatav ⟩ Valitsus kavatseb koroonaviiruse mõjude vähendamiseks võtta hiigellaenu

Pärnu Postimees
, Pärnu Postimees
Copy
Sotsiaalminister Tanel Kiik.
Sotsiaalminister Tanel Kiik. Foto: Madis Veltman

Täna pärastlõunal andsid sotsiaalminister Tanel Kiik ja rahandusminister Martin Helme ülevaate koroonaviiruse leviku ja majandusprobleemide lahendamisega tegeleva valitsuskomisjoni otsustest. Kui veel hommikul teatati 41 viirusjuhtumist Eestis, siis pärastlõunasel pressikonverentsil teatas rahandusminister, et nakatunuid võib olla ligikaudu 70. 

Martin Helme sõnutsi valmistab riik koroonaviiruse mõjude vähendamiseks ette 1,5–2 miljardi euro suurust meetmepaketti. Muu hulgas kaalutakse nii püsivaid kui ajutisi maksulangetusi, riikliku krediidi garantiid ja töötuskindlustuse tingimuste leevendamist. 

"Peame arvestama nii lisanduvate kuludega, mis on tingitud haigusega võitlemisest kui maksulaekumiste vähenemisega. Samuti soovime teha maksusoodustusi, mis aitavad inimesi ja ettevõtteid raskest ajast üle. Kogu meetmepaketi hind on 1,5–2 miljardit eurot ja meil on väljatöötamisel meetmed nii lühikeses kui keskpikas perspektiivis," selgitas Helme. 

Algaval nädalal töötatakse välja konkreetsed meetmed ja lahendusettepanekud koos nende võimaliku hinna ja rakendamiseks vajalike protseduuridega.

Sotsiaalministeeriumi haldusalas plaanitakse luua tööturu ja haigekassa meetmete pakett, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi haldusalas ennekõike Kredexiga seotud meetmete pakett ettevõtetele. Rahandusministeerium tegeleb maksude alandamise, ajatamise temaatika ja eelarveliste vahendite arvutamisega.

Valitsuse töögruppi kuuluvad rahandusminister Martin Helme, majandus- ja taristuminister Taavi Aas, väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Kaimar Karu, sotsiaalminister Tanel Kiik, Eesti Panga asepresident Ülo Kaasik, peale nende eksperdid rahandusministeeriumist, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumist, sotsiaalministeeriumist, Kredexist, Töötukassast, Riigikantseleist ja Eesti Pangast.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles