Sisukord
Pärnu Postimees
Postimees

Tänasest saab haiguslehte ajutiselt veebis vormistada

2 min lugemist
Seoses Eestis välja kuulutatud eriolukorraga saavad haigestunud või hoolduslehte vajavad töötajad selle patsiendiportaalis Digilugu ise avada. FOTO: Ekraanitõmmis reporter.ee videolt

Seoses Eestis välja kuulutatud eriolukorraga saavad haigestunud või hoolduslehte vajavad töötajad selle patsiendiportaalis Digilugu ise avada.

Haigekassa teatas, et haigus- või hoolduslehe sooviga võib endiselt helistada oma perearstikeskusesse, kuid tohtrite töökoormuse järsu tõusu tõttu ei pruugi kohe ühendust saada. Patsiendiportaali sisestatud teade edastatakse haigekassale, tööandjale ja perearstile. Haigus- või hooldusleht avatakse patsiendi tehtud avalduse peale automaatselt. Inimesele helistatakse perearstikeskusest hiljemalt nädala jooksul, et tema terviseseisundit ja sümptomeid täpsustada.

Eesti perearstide seltsi juhatuse liikme Karmen Jolleri hinnangul on täna kogu riigis oodata hüppelist haigus- ja hoolduslehtede avamise vajadust. “Esmaspäevast toimuvad ajutised muutused perearstide töös,” selgitas Joller pressiteate vahendusel.

“Et saaksime keskenduda neile, kes kõige enam abi vajavad, palume töövõimetus- ja hoolduslehte taotleda patsiendiportaali kaudu. Ja telefoni teel perearstikeskusse pöörduda vaid neil inimestel, kellel on tervisemure, ja neil, kellel puudub võimalus paluda töövõimetus- ja hoolduslehe avamist patsiendiportaalis või e-posti teel.”

Haigekassa juht Rain Laane ütles, et haigus- või hoolduslehte saavad võtta töötajad, kes on ise haiged, põetavad haiget last või lähedast. See kehtib jätkuvalt kõikide haiguste puhul. Samuti on võimalik haigusleht võtta siis, kui inimene on koroonaviiruse haigega kokku puutunud, kuid sümptomid veel avaldunud ei ole. “Eesmärk on, et haiged või haigusega kokku puutunud saaksid koju jääda ja suudaksime nii üheskoos viiruse levikule piiri panna,” lausus Laane.

Haigus- või hoolduslehti hüvitatakse praegu tavapärases korras.

Veebilahenduse välja töötanud tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse (TEHIK) juhi Katrin Reinhold teatas, et kuna teenuse huviliste arv on prognoosimatu, piiratakse vajadusel uute kasutajate ligipääsu, et juba teenust kasutavad inimesed oma töövõimetus- või hoolduslehed esitatud saaksid. “Sellisel juhul palume mõne aja pärast proovida,” soovitas Reinhold.

Kuidas avada haigus- või hoolduslehte patsiendiportaalis:

  1. Logige ID-kaardi või mobiil-ID kaudu patsiendiportaali www.digilugu.ee.
  2. Klõpsake vasakul menüüs “Töövõimetusest teatamine”.
  3. Sisestage oma telefoninumber, et perearst või -õde saaks teiega seitsme kalendripäeva jooksul ühendust võtta.
  4. Töövõimetusleht avatakse vaikimisi taotlemise kuupäevast kuni 30. märtsini k.a. Haigus- või hoolduslehe täpsem pikkus selgub arutelus perearstikeskusega.
  5. Tehniliste küsimustega helistage TEHIKi kasutajatoe telefonil +372 7943 943 või meilige abi@tehik.ee.
Andmed: haigekassa
Seotud lood
14.03.2020 18.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto