Sisukord
Sport
Paberleht

Viiruse mõju spordile: sõudjad teadmatuses, korvpallurid rahahädas, võrkpallitreener pettunud

4 min lugemist
  • "Pühapäeva õhtul tuli teade, et kvalifikatsioonivõistluski jääb ära ehk praegu puudub igasugune teadmine, kuidas me üldse saaksime olümpiale kvalifitseeruda,“ möönis Allar Raja.
  • "Meil läks ju tänavu väga-väga hästi: saime hea meeskonna kokku, ideaalse positsiooni play-off’ideks... Kõik oli ideaalne – selline, mida tahtsime ja millest unistasime. Nüüd on see nullis,“ möönis Pärnu Sadma korvpallimeeskonna juht Johan Kärp.
  • "Viiruse tõttu jääb nüüd olümpia ettevalmistus ja kõik muu ära. Kuskile ei saa laagrisse minna ega Eestiski maadlustreeninguid korradalda. Jääb ainult füüsiline treening,“ nentis Helary Mägisalu.
  • "Tõenäoliselt tegi Saaremaa klubi kõik õigesti: toetus terviseameti hinnangutele ja soovitustele. Aga tagantjärele pole ma klubi suust kuulnud ühtki sõna, et “tahtsime paremat, aga läks nii, nagu ta läks”. Ootaks väikest tunnistamist. Rääkimata vabandusest," jutustas Avo Keel.
Sõudjad Allar Raja (vasakul) ja Tõnu Endrekson ei saa veekilomeetreid koguda, kuna paadid jäid viimasesse laagripaika ehk Itaaliasse lõksu. FOTO: Tairo Lutter

Koroonaviiruse leviku tõttu on spordielu Pärnus, Eestis ja mujal maailmas seisma jäänud. Need, kes veel selle hooaja eesmärke püüavad, rabavad teadmatuses. Teised, kelle sporditee ootamatult katkes, löövad juba kahju kokku.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ehkki olukord maailmas on pehmelt öeldes karm, raiuvad näiteks Tokyo olümpiamängude korraldajad siiani, et nelja kuu pärast algav suurvõistlus toimub igal juhul. Siinseid sportlasi, kes alles sinna pürivad, valdab teadmatus: kuidas küll olümpiapilet lunastada?

Eestile au ja kuulsust toonud sõudjatel läks mullune hooaeg nihu ja olümpiapääse jäi lunastamata. Plaanid tehti ümber nõnda, et neljapaat libiseks hästi just tänavu mais Šveitsis kvalifikatsiooniregatil, kus jagatakse viimased kaks piletit.

14.03.2020 18.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto