L, 3.06.2023

Viiruse mõju spordile: sõudjad teadmatuses, korvpallurid rahahädas, võrkpallitreener pettunud

Märt Pilme
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Sõudjad Allar Raja (vasakul) ja Tõnu Endrekson ei saa veekilomeetreid koguda, kuna paadid jäid viimasesse laagripaika ehk Itaaliasse lõksu.
Sõudjad Allar Raja (vasakul) ja Tõnu Endrekson ei saa veekilomeetreid koguda, kuna paadid jäid viimasesse laagripaika ehk Itaaliasse lõksu. Foto: Tairo Lutter

Koroonaviiruse leviku tõttu on spordielu Pärnus, Eestis ja mujal maailmas seisma jäänud. Need, kes veel selle hooaja eesmärke püüavad, rabavad teadmatuses. Teised, kelle sporditee ootamatult katkes, löövad juba kahju kokku.

Ehkki olukord maailmas on pehmelt öeldes karm, raiuvad näiteks Tokyo olümpiamängude korraldajad siiani, et nelja kuu pärast algav suurvõistlus toimub igal juhul. Siinseid sportlasi, kes alles sinna pürivad, valdab teadmatus: kuidas küll olümpiapilet lunastada?

Eestile au ja kuulsust toonud sõudjatel läks mullune hooaeg nihu ja olümpiapääse jäi lunastamata. Plaanid tehti ümber nõnda, et neljapaat libiseks hästi just tänavu mais Šveitsis kvalifikatsiooniregatil, kus jagatakse viimased kaks piletit.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles