parnu

Loomeinimesed pendeldavad vaikuse ja möllu vahel

Karantiinis istumine ei ole meelepärane ka loomeinimestele, kelle puhul võiks arvata, et isolatsioon pakub vaikuse- ja rahuaega omaloominguga tegelda. FOTO: Meelis Meilbaum

Pikad, tihti üksluised päevad koduseinte vahel. Pealesunnitud antisotsiaalsus, mis hullutab. Vilkuvad telefoni- ja arvutiekraanid, milleta ei saa hakkama. Energilised lapsed ja köögis, elutoas vedelevad kooliõpikud. Selliseid muresid on viirusaeg toonud palju.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kuigi tüdimust saab perekonniti erinevalt defineerida ja põhjendada, ei ole karantiinis istumine sugugi kellelegi meelepärane. Nii ka loomeinimestele, kelle puhul võiks arvata, et isolatsioon pakub vaikuse- ja rahuaega omaloominguga tegelda.

​Loomeinimesed jagunevad sarnaselt kõigi teistega kaheks: need, kel tõesti on võimalik vaikust nautida ja meelepärase loometööga tegelda, ning need, kelle loovust piirab kodune trall. Enim teevad tuska ärajäänud projektid ja sündmused: filmikunstnikke nörritavad pooleli filmivõtted, tantsijaid poolelijäänud proovid, näitlejaid edasilükatud etendused.

26.03.2020 28.03.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto