Sisukord
Kultuur
Postimees

Pärnumaa laulupidu lükkub edasi

4 min lugemist
Viimane Pärnumaa laulupidu toimus 2015. aastal Pärnu Vallikäärus, kandes nime “Imede aias”. Tuleval aastal korraldatav pidu tuleb aga üks suuremaid: lauljaid on üle 2000, pillimängijaid umbes 100. FOTO: Ants Liigus

Pärnumaa laulupeo korraldajad otsustasid järgmise kuu lõppu plaanitud suurürituse lükata tuleva aasta 22. maile. Miks ei ole mõeldav pidu varem teha? Kunstiline juht Elo Kesküla selgitab, et osalevad kollektiivid ei saa praegu kava omandada. Samuti pole veel selgust, kui pikalt kestab eriolukord.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

“Alguses käis arutelust läbi mõte korraldada pidu septembri esimeses pooles,” teatas Kesküla. Kooli- ja muude kooride proovitegemise väljavaadetele mõeldes jõudsid eestvedajad ummikusse. Näiteks lõpetavad nii mõnegi lasteaia mudilaskoori lauljad tänavu koolieelse lasteasutuse. “Nende liik jääks peost siis üldse ilma. Ja oktoobrisse ei saa seda lükata, sest päevad on lühikesed ja ilmad heitlikud,” avaldas kunstiline juht, mis põhjustele tuginedes niisugusele otsusele jõuti.

​Peakorraldaja, ürituse tehnilise poole eest vastutav Ants Välimäe juurdles läbirääkimiste ajal viiel teemal. Esiteks: tuleva aasta mais toimub Pärnumaa tantsupidu, juunis ootavad ees muud suursündmused. Kas laulupidu mahub kultuurikalendrisse? Teiseks: kuidas tagada kokkulepitud tehnilised teenused? Kas aeg sobib teenusepakkujale, on peopaik vaba? Kolmandaks: kuidas muutuvad teenuste hinnad? Neljandaks: kas rahastajad ja toetajad on alles? Ja kui suures mahus saavad nad tuge pakkuda, võttes arvesse keerulist majandusolukorda? Viiendaks: kas inimesed oleksid valmis osalema rahvarohkel üritusel juba suve lõpus?

07.04.2020 09.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto