Triumf Maarjamaal viis pärnaka maailma suurima golfivõistluse finaali

Kaja Merila-Remmel on ­armastatud ­spordialaga ­tegelnud üle 20 aasta. FOTO: Erakogu

Kaja Merila-Remmel esindas Eestit Lõuna-Aaf­rika Vabariigis (LAV) amatöö­ride golfivõistlusel BMW Golf Cup International World Final, kuhu püüdles 100 000 spordi­sõpra.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et Musta Mandri lõunapoolseimasse riiki pääseda, pidi Valgeranna klubi golfar esiti seljatama kõik kodused konkurendid. Eestis toimus neli kvalifikatsioonivõistlust, igast pääses viis paremat naist lõppvooru. Merila-­Remmelil õnnestus kohe esimesel katsel jõuda koduriigis finaali. Augustis Harjumaal Jõelähtmes korraldatud lõppvõistlusel osales 20 naist ja 60 meest. Pileteid tänavu märtsis toimunud ­vikerkaaremaa turniirile jagus ühele naisele ja kahele mehele, kes triumfeerisid eri händikäpis.

Pea poole elust golfi mänginud Merila-Remmel tunnistas, et on varemgi Eesti finaali jõudnud, ent seal pole võiduni küündinud.

“Ega ma ajanud seekordki lootusi kõrgeks, sest üldjuhul võidavad suurema händikäpiga inimesed, minu oma jääb sinna ­keskele,” rääkis 51aastane golfar, kelle händikäp on 18. Naised võistlevad vahemikus 0–28. “Võistluste ajal ma skoori ei jälginud, nii tuleb närv sisse. Teadsin vaid, et mängin esimese-teise-kolmanda koha peale. Lõpuks võitsin teiseks jäänud naist viimasel rajal kahe löögiga.”

08.04.2020 11.04.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto