N, 30.11.2023

Gaidid otsivad uut hümni

Eno-Gerrit Link
, veebitoimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gaidid.
Gaidid. Foto: Erakogu

Eesti gaidid otsivad uut hümni, mida oleks lihtne laulda kõigil gaididel ja mis sobiks laulmiseks nii lõkke ääres kui paraadil.

Laulu leidmiseks kuulutas Eesti gaidide liit välja konkursi, kuhu kõik võivad esitada juba olemasolevaid lugusid või täiesti uusi teoseid.

Ühehäälselt lauldav, 2–3 salmiga hümn peaks kajastama gaidliku liikumise kolme põhimõtet: oma jumal, isamaa ja gaidiseadused.

Need põhimõtted on sümbolitena gaidimärgil (kolmeleheline ristikheinaleht), tervituses (kolm sõrme püsti) ja gaidide tõotuses: „Annan pühaliku tõotuse, et püüan teha kõige paremat, täita kohust oma jumala ja Eesti isamaa ees, aidata ligimest ja igal ajal täita gaidi seadusi.“ Gaidliku liikumisega saab lähemalt tutvuda veebilehel www.gaidid.ee.

Konkursile oodatakse teoseid hiljemalt 3. veebruariks.

Eesti gaidide hümni kinnitab märtsis toimuv ühingu aastakoosolek ning see tuleb esmaesitlusele aprillikuus jüripäeva sündmuste ja maailma gaidluse 100. aastapäeva tähistamise raames.

Eesti gaidide hümnina on 20. sajandi esimesest poolest kasutusel laul „Eesti, mu armas, kallis kodumaa“, mille viisi on kirjutanud Konstantin Türnpu ja sõnad Peeter Grünfeldt. Kuigi laul on kaunis, sobib see oma suure ulatuse ja keerukuse tõttu eelkõige professionaalsele orkestrile ja koorile.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles