Selgusid Endla teatri publiku lemmikud

Lemmiklavastuse tiitliga pärjatud tükis “Windsori lõbusad naised” mängis lemmikmeesnäitlejaks valitud Ago Anderson.

FOTO: Gabriela Liivamägi

Keskpäeval andsid Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja Endla teatri juht Roland Leesment telefonitsi üle teatri tänavused publikupreemiad. Märtsis toimunud hääletusel osales 2845 inimest. Välja jagati lemmiklavastuse, -meesnäitleja ja -naisnäitleja auhind.

Endla külastajate lemmiktükiks osutus mullu mais esietendunud Ingomar Vihmari lavastatud komöödia “Windsori lõbusad naised”. Samuti märgiti ära tükid “Pidusöök” (lavastaja Kinoteater: Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik) ja “Me armastame ja ei tea midagi” (lavastaja Enn Keerd).

Nimetatud kolmes tükis jäi silma näitleja Ago Andreson, kes pälvis publiku lemmiku meesnäitleja tiitli. Anderson töötab Pärnu teatris aastast 1994. Esikolmikusse jõudsid veel Märt Avandi ja Priit Loog.

Lemmiknaisnäitlejaks tunnistati Carmen Mikiver, kes paistis silma lavastustes “Oliver Twist”, “Windsori lõbusad naised”, “Pidusöök” ja “Onu Remuse jutte”. Mikiver liitus Endla kollektiiviga 2002. aastal. Publiku hinnangul väärisid märkimist ka Elina Reinold ja Kadri Rämmeld. 

Endla publikupreemiad jagatakse koostöös Pärnu linnavalitsusega.

Tagasi üles
Back