Heini Soobik on kuldsete kätega mees, kes on ehitanud Lottemaa teemapargis atraktsioone ja meisterdanud hulgi muusikariistu. Tagatipuks on ta andekas muusik, vedades selliseid kooslusi nagu folkpunkbänd Legshaker ja August Urr.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Varem oleme Soobikuga rääkinud just August Urrist koos Ivo “Belka” Oravaga Pärnus Sweet Rosie’ pubis kohvikruusi taga, kuid seekord pidin leppima pika telefonikõnega ühel hallil pärastlõunal. Intervjuu ajal istus vestluskaaslane oma töökojas, mis jääb tema koduhoovis elumajast paarikümne sammu kaugusele: seal valmivadki tal pillid.

Lapsest saati on Soobik armastanud meisterdada. Ta on kahe kuuga valmistanud 80 kannelt ja ehitanud peaaegu kõik Lottemaa atraktsioonid-leiutised. Nooruses, 1980ndatel, alustas ta punkmuusikaga ja 90ndatel läks üle folkmuusikale, enne kui lõpuks pani need kaks kokku esmalt Legshakeris ja nüüd August Urris, mis on üsna uus folkpunkbänd.

Lugesin, et olete pidanud Kilksama külavanema ametitki?

Kunagi sai seda asja veetud, aga see suri välja. Ei jaksanud enam. Nägin, et inimestel ei olnud seda tegelikult vaja. Seal oli kaasa- ja hästi palju vastutöötajaid, egod hakkasid mängima. Väsisin ära.