T, 6.06.2023

Saartelt mandrile pääseb piiratud arv inimesi: eriloa taotlemine peab olema põhjendatud

Pärnu Postimees
Facebook Twitter
Comments
Liikumispiirangud saarte vahel leevenevad sammhaaval.
Liikumispiirangud saarte vahel leevenevad sammhaaval. Foto: Urmas Luik

Tänasest saab eriloa alusel Manijalt mandrile ja tagasi sõita viis ning Kihnust kümme inimest ööpäevas. Eriluba kehtib üks kord edasi-tagasi sõitmiseks ja antakse inimesele isiklikult.

3. maini (kaasa arvatud) väljastatakse ööpäevas piiratud arv erilube saartel püsivalt või ajutiselt elavatele või viibivatele isikutele. Manija saarel viibijal tuleb loa saamiseks saata taotlus Tõstamaa osavallakeskuse juhataja Anu Petersonile vabas vormis e-posti aadressil anu.peterson@parnu.ee.

Kihnus viibivatel inimestel tuleb elektroonne taotlus esitada aadressil eriluba@kihnu.ee.

Eriload on mõeldud eelkõige ettevõtjatele ja selle taotlemise alus ei saa olla üksnes soov sõita saartele suvekodusse või külastada saarel elavaid sugulasi. Taotlusesse tuleb kirja panna reisija nimi ja isikukood, sõidukinumber, sõidukuupäevad ja -kellaajad ning põhjus eriloa väljastamiseks.

Kirjad vaadatakse üle saabumise järjekorras ning esitatakse politsei- ja piirivalveametile (PPA).

Ettepaneku, kes saab Kihnu liikuda, teeb PPA-le Kihnu vallavalitsus, liikumisvajadus peab olema põhjendatud.

“Kui PPA on eriloa väljastamiseks kinnituse andnud, saadetakse taotlejale liikumisloa saamise kohta kinnituskiri. Palume inimestel arvestada, et taotluse läbivaatamine võib võtta aega ja vastus ei pruugi tulla samal tööpäeval,” selgitas Peterson.

Eriload on mõeldud ainult Manilaiu–Munalaiu–Manilaiu ja Kihnu–Munalaiu-Kihnu suunal liikumiseks, mitte vastupidi, mandrilt saartele ja tagasi sõitmiseks.

“Mandrilt saartele ja tagasi liikumise erilube menetleb PPA eraldi. Sellise eriloa taotlemiseks tuleb pöörduda otse PPA poole aadressil ppa@politsei.ee,” ütles Peterson.

Esmaspäevast, 4. maist riigis kehtestatud eriolukorra lõpuni, 17. maini (kaasa arvatud) saavad Manija ja Kihnu saare ja mandri vahel vabalt liikuda inimesed, kellel on saarel rahvastikuregistri järgi alaline elukoht või registreeritud lisa-aadress, näiteks suvekodu. Nendega koos võivad saarele sõita pereliikmed. Eriluba saartele sõiduks või sealt lahkumiseks ei ole vaja taotleda.

18. maist saavad Manija ja Kihnu ning mandri vahelt vabalt liikuda kõik inimesed.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles