Sisukord
Uudised
Postimees

Maakonna ametnike palgatabel: jätkuvalt teenisid enim õigusametnikud

2 min lugemist
Pärnumaa omavalitsusjuhtidest on priskeima sissetulekuga suvepealinna meer Romek Kosenkranius, kelle möödunudaastane kogutulu küünib poolesaja tuhande euro lähedale. FOTO: Lilli Tölp

Möödunud nädala lõpus avaldas rahandusministeerium ametnike möödunudaastased palgaandmed. Pärnu Postimees heitis pilgu piirkonna enam teenivatele ametnikele ja poliitikutele.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tutvunud ametnike mulluste sissetulekutega, on selge, et nagu igal aastal on endiselt kõige paremini tasustatud juristid. Möödunud aastal teenis ametnikest enim Pärnu maakohtu esimees ja kohtunik Rubo Kikerpill, talle järgnes Lääne ringkonnaprokuratuuri juhtprokurör Kristine Tamm. Suurema osa ülejäänud piirkonna prokuröridest ja kohtunikest eemaldas toimetus tabelist ülevaatlikkuse huvides, paljud neist mahuksid aga maakonna suurima sissetulekuga ametnike esikahekümnesse.

Oodatult on mõnekümne mullu enam teeninud ametniku hulgas politsei- ja piirivalveameti Lääne prefektuuri juht Kaido Kõplas ja päästeameti Lääne päästekeskuse juht Heiki Soodla, samuti Pärnu linnapea Romek Kosenkranius ja mitu abimeeri. Esindatud on enamik vallajuhte, tabelist leiab mõne osavalla- ja osakonnajuhigi.

02.05.2020 06.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto