Sisukord
Pärnu Postimees
Paberleht

Galerii ja video: Raeküla poiss meisterdas endale metsa peenramaaga elamise

3 min lugemist
Valmari jutu järgi metsas tegemistest puudust pole - ees ootab onnile teise korruse ehitamine. FOTO: Urmas Luik

Pärnu rohelises aedlinnas Raekülas elav Valmar Trei ei istunud eriolukorra ajal koduõppel käed rüpes. 12aastane koolipoiss võttis kätte ja ehitas mereäärsesse männikusse ümbrusest leitud puuokstest ja kuivanud roost hiiglasliku onni, kuhu ehitaja ise sirgelt sisse mahub.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Et Valmari muistseid aegu meenutavale ehitustandrile jõuda, tuleb temalt küsida koordinaadid, sest teerada salakohta ei vii. Tõsi, tähelepanelikul vaatlusel võib hoomata nähtamatut jäljerada, mis kinnitab, et siht on õige.

Pillirooga kaetud ehitus asub männituka ja rannaniidu piiril eemal teeradadest. Siit avaneb vaade nii metsa kui merele ning kõrvu kostab konnade krooksumist ja linnulaulu.

Valmari eelmine onn, mõõtudelt väiksem, valmis varakevadel ja langes peagi vandaalitsemise ohvriks. Mõni päev pärast laastamistööd asus poiss ehitama uut, märksa mastaapsemat hütti: teisel katsel samasse kerkinud onn annab välja väiksema aiamaja mõõdu. Selle katus on noore ehitaja sõnutsi sedavõrd tugev, et kannatab inimesel käia. Seejuures pole kasutatud naelagi.

22.05.2020 26.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto