Sisukord
Arvamus
Postimees

Maris Nõgu: Siseturismil tuleb hea suvi

2 min lugemist
Kui suuri avalikke pidusid see suvi ilmselt ei toimu, siis selgelt kasvab nõudlus väiksemate, piiratud osalejate arvuga sündmuste järele. FOTO: Urmas Taul

Siseturismi ootab ees tõenäoliselt hea suvi, sest piirid on kinni ja eestlastel polegi muud alternatiivi kui kodumaad avastada.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Ma pean Rakveres hotelli ja tean omast käest, et natuke üle kuu aja tagasi kukkusid ära kõik poole aasta broneeringud. Nüüd on hakanud need vaikselt taastuma. On päris selge, et ­inimesed sõidavad sel suvel ringi Eestis ja otsivad siinseid avastamata kohti rohkem kui kunagi varem.

Isegi kui piirid avatakse, ei julge suur osa inimestest välismaale sõita. See on siseturismile suur võimalus, et eestlased otsivad masside vältimiseks suurte spaahotellide kõrval üles väiksemad kohad ja turismitalud. Tallinna ümbruses on selgelt näha, et näiteks loodusturism juba on tõeliselt aktiivne. Siseturism võib hakata varasemast teistpidigi toimima. Näiteks tulevad inimesed kaugematest kohtadest Tallinna avastama, mis aitaks Airbnb kaudu kinnis­vara rendile andjaid.

26.05.2020 28.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto