Sisukord
Sport
Postimees

Jooksumehed jäid Aafrikasse lõksu

4 min lugemist
  • Lennupiletite hinnad on kerkinud 3000 euroni.
  • "Pesemistingimused on kasinad ja sooja vett ei pruugi alati olla. Kõva vihmaga laseb katus läbi ja vesi hakkab tuppa tungima. Elektriga on siin naljakad lood: see käib tihti ära ja vahel on isegi pool päeva kadunud," jutustas Tõnström.
  • Kohalikud karjuvad valgeid nähes "koroona" või "COVID-19". Sportlasi on visatud kivi või mullatükiga. "Tihti joostakse minema ja karjutakse ning enamasti kaetakse suu ja nina särgi või pusaga. Üks laps kattis oma nina isegi toiduga, pannkoogilaadse koogiga."
Eesti mehed Keenias: (vasakult) Enari Tõnström, Karl Mäe ja Olavi Allase. Viimasena loetletu pääses hiljuti kodumaale, kui toetajate abiga sai soetada 1660eurose lennupileti. FOTO: Rasmus Kooskora

Vahetult enne eriolukorda Keenia jooksu-Mekasse Itenisse treenima läinud Enari Tõnströmi ja Karl Mäe kolmenädalalane laager on varsti veninud kolmekuuliseks. Maarjamaale naasta on keeruline, kuna viiruse levik on halvanud lennuliikluse. Harvad erilennud toimuvad, ent nende eest küsitakse hingehinda, mida meie meestel hoobilt välja käia pole. Ehkki trenni tehakse Aafrikas kõvasti, muutub meeleolu iga nädalaga nukramaks.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Kui 12. märtsil kuulutati Eestis välja eriolukord, oli Põhja-Pärnumaa vallas Pärnjõe külas elav Tõnström juba treeningukaaslase, Türilt pärit Olavi Allasega Keenia poole teel. Taskus tagasilennu piletki, mis nüüdseks tühistatud. Sihtpaigas ootas neid ees tiimi kolmas liige Mäe. Itenis treenis kolmaski pärnumaalane – Roman Fosti.

“Reis sujus suhteliselt hästi. Siis polnud see koroonateema hull: Eestis ei olnud veel midagi ja Euroopaski polnud levima hakanud. Treener küll viskas nalja, et kas ikka lähed. Äkki ei saa pärast tagasi,” meenutas 25aastane Hannes Männiku hoolealune Tõnström, kes kuulub kergejõustikuseltsi Sakala ja esindanud Eesti koondistki. “Eestis kuulutati eriolukord välja päev pärast meie lahkumist. See tegi olukorra natuke ärevaks.”

Enari, kui ametlik laagriaeg ehk kolm nädalat läbi sai, kas siis tekkis trots või panite sama hooga edasi?

Esialgu ei tundunud asi nii hull. Lootsime, et paari nädala jooksul saame ikka tagasi. Tegime trenni edasi. Aga siis hakkaski must stsenaarium vaikselt pihta.

27.05.2020 29.05.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto