Meistriliigas debüteerinud esindusnaiskond andis tiitlikaitsjale lahingu

Pärnu Vapruse mullune koosseis, kui palliti teises liigas. Tänavu mängitakse meistriliigas ehk kaks astet kõrgemal. Foto: Pärnu Vaprus

Tänavu meistriliigasse kutse saanud Pärnu Vapruse jalgpallinaiskond läks esimeses voorus vastamisi viimaste hooaegade valitseja FC Floraga. Ehkki vastu tuli võtta 0:4 kaotus, hoiti enda puur 70 minutit puhtana ja näidati, et naiskonnal on sisu.

Vapruse naiskonnale oli see ajalooline mäng: esimest korda võeti mõõtu tippseltskonnas. 2017. aastal loodud tiim pallis esimesel kahel hooajal rahvaliigas ja mullu naiste teises liigas, kus saavutati teine koht.

Kui esiti mõeldi, kas panna end tänavu proovile esiliigas, pakuti pärnakatele kohta hoopis tippseltkonnas, kuna paljud naiskonnad kukkusid eest ära. Vaprus võttiski pakkumise vastu ja hoiab Pärnu jalgpalliklubi (PJK) loobumise järel suvepealinna naiste jalgpalli pildil.

Vapruse algkoosseisu kuulusid täna Kadi Meresaar, Kaja Jaakson, Marie Saar, Marve Bessmertnõi, Anastassia-Grazõna Stšerbatšenia, Eneli Kutter, Maarja Virula, Melissa Mägisalu, Kristel Lepik, Evelin Harjakas, Kristina Bannikova.

Varus olid Jaanika Järve, Merle Viidebaum, Liisa Usta, Laura Usta, Ene Midenbritt, Ragne Gromov, Liisa Kalista Sapas.

Viimase kahe hooaja meister Flora pani kohe alguses pressi peale ja domineeris. Pärnakatel oli raskusi, et üle poole platsigi pääseda. Ent mida aeg edasi, seda enam sai mängu sisse Pärnu: meie nimekamatel palluritel Stšerbatšenial ja mängival treeneril Bannikoval tekkisid väravaväljavaatedki. Mitme hiilgava tõrjega säras suvepealinlaste puurivaht Meresaar. Vastaste väravale kõmmutas varem välismaal mänginud Kuttergi.

Südikalt võidelnud pärnakad üllatasid ilmselt paljusid, sest esimesel poolajal hoiti enda värav puhtana ja poolajale mindi nädal tagasi Superkarika võitnud Flora vastu seisul 0:0.

Teisel poolajal pani Flora tempot juurde ja esimese seitsme minutiga kõmmutati nii Pärnu värava latti kui posti. Valitseva meistri surve kandis vilja alles 71. minutil, kui Kethy Õunpuu tsenderdus maandus Pärnu väravas.

Pärnu võttis kaotusseisus rohkem riske ja 74. minutil raksatas vahetusest sekkunud Laura Usta florakate väravalatti.

Viimase kümne minutiga pärnakad siiski murdusid ja florakad lõid kolm väravat: tabamuse said kirja Anastasia Ivanova, Getter Saar ja Mari Liis Lillemäe.

Järgmisena mängib Vaprus laupäeval Pärnu Rannastaadionil, kui külla sõidab Põlva FC Lootos.