Jõutõstjad taaskäivitasid meistrivõistluste karusselli

Gert Koovit surus horisontaalpingilt üles 180 kilo.
Gert Koovit surus horisontaalpingilt üles 180 kilo. Foto: Toivo Tallo

Kilingi-Nõmme staadionil toimusid eriolukorra järel esimesed maakonna meistrivõistlused: areenile kogunesid jõutõstjad, kes klassikalises lamades surumises jagasid omavahel seitse medalikomplekti.

12. aastat korraldatud jõuproovi raames selgitati ühtlasi välja Saarde valla meistrid ja seetõttu avanes osalemisvõimalus mitmele külalisvõistlejalegi. Suurima raskuse – 180 kilogrammi – punnitas horisontaalpingilt üles kodukohas võistelnud, praegu Tallinna Revali spordiklubi esindav Gert Koovit.

​170kilose kangi pealt alustanud üle 105kiloste sportlaste kategoorias mõõtu võtnud rammumees püüdis finaalkatsel kaks ja pool kilo raskematki saaki, kuid pidi alla vanduma. Saarde meistrivõistluste raames teiseks ja maakonna tšempioniks tuli 160 kiloga spordiklubi Ringi atleet Tanel Trei. Kodus võistelnud Kristjan Puusepp surus end 162 kilogrammiga kolmandaks, maakonnas teiseks.

Naiste seas ei leidnud vastast spordiklubi Ringi atleedile Anne Aaslaiule, kes jõuproovi ajaloos esimese õrnema sugupoole esindajana sai sirgetele kätele 75 kilo. Võitja klubikaaslane Kristina Kimber pälvis hõbeda ja Häädemeeste valda esindav Angela Absalon pronksi. Samuti pälvisid maakonna meistrikulla Jüri Hiiesalu (Pärnu, kehakaal kuni 74 kilogrammi), Ringo Vainlo (SK Saarde, kuni 83 kg), Assar Tallo (SK Saarde, kuni 93 kg) ja Erkki Sassiad (SK Ringi, kuni 105 kg). Kuigi Tartumaalt saabunud Aleksander Andrusenko jäi Sassiadi 175 vastu küll viie kiloga alla, piisas viimsena mainitust vähem kaaluvale külalisele valla meistriks tulekuks sellestki. Noortemeistriks tuli 70 kilo surunud saardelane Robin Vainlo.

Kuidas mõjutasid koroonaviiruse tõkestamiseks nõutavad ennetusmeetmed jõuproovi korraldamist? „Kuna 100 inimesega üritusi tohib väljas teha, meil 21 osalejaga probleeme polnud. Hoolitsesime desovahendi olemasolu eest ja mikrofonist tuletasime aeg-ajalt meelde 2+2-reegli täitmise vajadust. Sportlased tulid üldiselt kenasti toime: puhastati käsi ja kangegi,“ rääkis ürituse peakorraldaja ja -sekretär Toivo Tallo. Korraldaja sõnutsi kulges võistlus särtsakalt, sest tugevad tegijad väljastpoolt maakonda ärgitasid kohalikkegi maksimaalselt pingutama. „Kuigi mullu mitme rekordiga säravalt esinenud saarlased jäid puuduliku ettevalmistuse tõttu sel korral eemale, tehti korralikke tulemusi. Meie huvi on Saardes tõstepisikut levitada ja ehk ärgitab see maakonnas laiemaltki alaga tegelema,“ avaldas valla spordielu eestvedaja Tallo lootust.