Musalabor tutvustab suvel moodsat muusikatarkvara

Pärnu muusikakooli õpetaja Indrek Oseleini hinnangul on Musalabor õppurile hea lisavõimalus, muusikakaugele inimesele see-eest sissejuhatus muusikatarkvarasse. FOTO: Erakogu

Kultuuriministeerium kuulutas tänavuse aasta digikultuuri aastaks, et peale kasvavad põlvkonnad võtaksid omaks elava kultuuri ja sälitaksid seda digilahendustena. Eestvedajate arvates sõltub nutikusest see, kas ja kuidas järeltuljad pärandi omaks võtavad. Peale selle nähakse digimaailmas võimalust, mis toetab kultuuri levikut.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Teema-aastast ajendatuna avati Pärnu keskraamatukogu muusikaosakonnas läinud nädalal digimuusika tegevustuba Musalabor, kus huvilised saavad tutvuda diginoodikirja, muusika salvestamise ja produktsiooni (nii digi- kui analoogvariant), mikserdamise ja masterdamisega.

Musalabor kui nüüdisaegne digitaalse muusika õpikeskkond loodi 2012. aastal siinse muusikakooli aktiivsete õpetajate initsiatiivil. Leiti, et noortel võiksid muusikaliste ideede elluviimiseks olla paremad väljavaated. Nii on koolis vahendid, et salvestada, töödelda ja kuulata. Kokku puututakse helidisaini, helinduse, heliloomingu, improvisatsiooni, praktilise harmoonia, seadete kujundamise ja palju muuga.

09.06.2020 11.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto