Sisukord
Arvamus
Postimees

Toomas Alatalu: Putin ja Macron sõja tulemustest

3 min lugemist
Venemaa president Vladimir Putin võidupüha paraadil sõduritele tervituskõnet pidamas. FOTO: POOL New/REUTERS

Nagu teada olid sündmused Venemaal sel aastal sätitud nii, et rahval tulnuks esmalt ehk 22. aprillil anda heakskiit president Putini algatatud muudatustele põhiseaduses ja seejärel pidada suures isamaasõjas saavutatud võidu 75. aastapäeva pidu võiduparaadi ja “sure­matu polgu” marssimisega 9. mail. Koroonaviirus tegi aga korrektiivid ja esmalt ehk 24. juunil peeti võiduparaad ja järgmisest päevast algas kuni homseni käiv rahvahääletus.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Paraad ja Putini 24. juuni kõne ­Punasel väljakul kukkusid mõjukalt välja. Jagus nostalgiat, ent ka nüüdsed marssijad, eriti naerusuised Katjušad, olid ju kenad, sõjavarustus võimas ja oli kümmekond väliskülalist. Õhtul toimus võimas saluut ja tulepidu.

Putin pidas lihtsa kõne Venemaa ja teistele nende kõrval sõdinud rahvastele. See oli jutt julma sõja võitnud sõduritele. Täpsemalt öeldes aga kõne nende mälestuseks, kelle järglased peavad kinnitama muudatused Venemaa põhiseadusesse. Eeskätt muidugi Putini tagasivalimise võimaluse, ent oma ajaloo tõe ja territooriumi igavesusegi.

27.06.2020 01.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto