Riia lahe regatt kulges Ventspilsist Rojasse

Riia lahe regatil seilab neljas grupis kokku seitsme riigi 47 meeskonda.
Riia lahe regatil seilab neljas grupis kokku seitsme riigi 47 meeskonda. Foto: Läti Purjespordi Liit

Eile Ventspilsi ringiga alanud avamerepurjetajate Läti meistrivõistlusel otsustasid regati korraldajad saata jahid varem planeeritud Mõntu asemel Roja sadamasse.

ORC II klassis võitis 65 meremiili pikkuse teise etapi Jazz Risto Riimi juhtimisel, järgnes pärnakate Sugar Marjaliisa Umbiga roolis ja kolmas oli Pärnu jahtklubi treenerite kasvandiku Keith Luuri meeskond jahil Evelyn III. Mihkel Kose Port Artur sai neljanda ja Angus Aarna Masu kuuenda koha.

ORC I grupis seilasid pjedestaalile leedukate Keturi Vejai ja Cool Water ning Rootsi lipu all seilav Spirit. Tallinlaste jaht Credit24 Sailing lõpetas sõidu Eero Panga juhtimisel kuuendal kohal.

LYS 1 konkurentsis olid kaks kiiremat Läti meeskonnad. Etapivõitu nautis Project A1, järgnesid Roccabella ja leedukate Prus Primo. Saarlaste Elli sai Margus Hieti juhtimisel neljanda koha ja tallinlase Margus Beljakovi Liliann oli seitsmes.

LYS 2 arvestuses võitis etapi Elixir, teisena finišeeris Filias ja kolmandaks tuli Blondy. Kõik kolm jahti purjetavad Läti lipu all.